Kutsume lapsi osalema lugemisprogrammis „Talv raamatuga”

raamatute kaanedTänavune detsember toob lastele väga palju vaba aega. Esmakordselt toimuva lugemisprogrammi „Talv raamatuga” eesmärk on innustada lapsi koolivaheajal raamatuid lugema. Programmiga pakub raamatukogu peredele tuge laste vaba aja arendaval ja looval sisustamisel. Lapsed on oodatud jagama joonistusi ja mõtteid loetud raamatutest virtuaalnäitusel. Raamatukoguhoidjad-päkapikud ootavad laste telefoni, Skype’i või Facebook’i (video)kõnesid, et nendega loetud raamatute üle arutleda ja koos lugeda. Rohkem infot leiad „Loeme ette” lehelt.

Raamatukoguhoidjad paluvad lapsevanematel jälgida, et lapsel oleks alati käepärast rikkalik valik raamatuid. Lisaks raamatukogust laenatud raamatutele soovitame üle vaadata kodune raamaturiiul ja sealt lapsega sobivat lugemisvara valida. Lapsele sobivaid e-raamatuid leiab ka e-raamatukogudest ELLU ja OverDrive.

Lapsed, kes loevad lugemisprogrammi „Talv raamatuga” jooksul läbi vähemalt viis raamatut ning annavad loetud raamatute kohta raamatukogule tagasisidet, saavad auhinna.

Rohkem infot lugemisprogrammi kohta leiab Lastelehelt.

Noori ootab raamatukogu osalema lugemisväljakutses. Selle kohta leiab infot Facebookist ja Instagramist. Viimastes kanalites toimuvad lisaks regulaarsed otseülekanded, kus soovitatakse uusi raamatuid ja räägitakse noortekirjandusega seotud teemadel.

 

11.12.2020