Algab “Aardejaht”

Täna algab laste otsimis- ja orienteerumismäng „Aardejaht“, mis viib usinad otsijad kuu aja vältel Tallinna Keskraamatukogu raamatukogudesse põnevaid ülesandeid  lahendama.

Aardejahi käigus tuleb 7–12-aastastel lastel kuu aja jooksul (15. mai – 15. juuni 2017) külastada vähemalt 15 raamatukogu. Igas raamatukogus on erinevad ülesanded, mõistatused ja tegevused, mille lahendamise järel saab laps mängu passi templi ülesande täitmise kohta.

Aardejahi eesmärgiks on põnevalt ja seikluslikult õhutada raamatukogus käimist ning anda lastele uusi teadmisi. Igal aastal on Aardejahti fookuses erinev teema. 2017. aastal on selleks TERVIS. Mängu abil püüame anda lastele teadmisi tervislikust toitumisest ja eluviisidest, terveks olemisest ning loomulikult terviseraamatutest. „Aardejaht“ toimub nii eesti kui vene keeles.

Mängus osalevad kõik Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud ja teenindusosakonnad.

Mängu auhinnad on välja pannud kirjastused EGMONT Estonia ja Matle, Tervise Arengu Instituut, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus ja Tallinna Keskraamatukogu.

Lisainfo: Väike-Õismäe raamatukogu juhatajalt Svea Nuoranenilt e-posti aadressil oismae@nulltln.lib.ee ja telefonil 674 0933