Algab kohtumissari „Elu(s) eeskuju“ 7.–12. klasside õpilastele

Veebruaris algab 7.–12. klasside õpilastele suunatud projekt „Elu(s) eeskuju“, kus tuntud tegijad tutvustavad noortele oma ametit ja olulisi raamatuid nende elus.

Kohtumissarjaga soovib raamatukogu oma valdkonna asjatundjate kaasamisel pakkuda noortele positiivseid eeskujusid. Kohtumistel on noortel võimalus kaasa rääkida ja arutleda teemadel, mis puudutavad edasiõppimist ja karjäärivalikuid. Vahetus suhtluses oma ala asjatundjatega saavad noored neilt informatsiooni õppimisvõimaluste, erialade, elukutsete ja töökohtade kohta. Samuti  saavad nad aimu, millised raskused võivad valikuid langetades ette tulla või milliseid kriteeriume tuleb teatud erialadele tööle/õppima asudes täita.

Teisipäeval, 12. veebruaril kell 15.30 kohtub Tallinna Keskraamatkogus (Estonia pst 8) noortega Ella Käi-Edo, eAgronomi kliendisuhete juht. Ta räägib teemal: mis saab siis, kui Sinu esimene valitud eriala ei vea välja? Ja kui ka teine valik ei ole see ala, kuhu lõpuks töötama satud? Räägime edasiõppimisega seotud hirmudest, müütidest ning reaalsusest. Firma tegevusega saab tutvuda siin: https://eagronom.com/et/.

Kolmapäeval, 6. märtsil kell 12.00 kohtub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) noortega Mai Triin Puström, illustraator ja graafiline disainer. Ta räägib teemal: kuidas olen teinud erialaseid valikuid ja kuidas jõudsin graafilise disaini ja illustreerimiseni. Esimene valik ei pruugi olla alati õige ja erialasid võib vahetada. Noore inimese otsus, mida ja kuhu õppima minna, on küll oluline, aga esimene valik ei pea olema igavene. Tema tegevusega saab tutvuda siin: https://maitriinpustrom.pb.gallery/.

Neljapäeval, 25. aprillil kell 18.00 kohtub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) noortega psühholoog, analüütline psühhoterapeut ja treener Kristjan Puusild. Ta räägib liikumisest ja vaimsest tervisest ning sellest, kuidas vaimselt rasketes olukordades toime tulla.

Kolmapäeval, 8. mail kell 12.00 kohtub Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8)  noortega TLÜ teadur ja bändi Herald kitarrist Egert Vandel. Ta ühendab omavahel looduse ja muusika ning räägib, kuidas töö ja hobi võivad olla väga mitmekülgsed ja erinevad.

Lisainfo ja registreerimine: noorte@nulltln.lib.ee ja 683 0914.

Sarja läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Osavõtt on tasuta.