Algab lugemisprogrammi „Loeme valmis „Oma raamatu““ viies hooaeg

Tallinna Keskraamatukogu kutsub taas õpilasi kogu klassiga osa võtma lugemisprogrammist „Loeme valmis „Oma raamatu““. Programm kestab 20.10.2017–20.03.2018. Osalema on oodatud Tallinna koolide 1.–9. klasside õpilased.

Lugemisprogrammis osaleb klass tervikuna. Õpilased loevad raamatuid ja koostavad iga loetud teose põhjal A4 formaadis kokkuvõtte, kus võib kujutlusvõimel lasta vabalt lennata. Loetud raamatust võib kujundada reklaami, joonistada pildi või läheneda loetule muul looval viisil. Kokkuvõtted loetust tuleb tuua raamatukokku ning programmi lõppedes köidab raamatukogu need raamatuks. Nii tekib igal klassil „Oma raamat“.

Jaanuaris teeb raamatukogu konkursist vahekokkuvõtte ja tunnustab usinamaid lugejaid. Kevadeks selgub iga linnaosa parim klass. Võitjaks on klassid, kelle „Oma raamatus“ on programmi lõppemise ajaks kõige rohkem lehti.

Võitjatele on auhinnad välja pannud Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Tallinna Kirjanduskeskus ja Tallinna Linnamuuseum.

Lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ sai 2013. aastal alguse Pääsküla raamatukogus. Programmi eesmärk on väärtustada lugemist kui silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust ning õpetada lastele meeskonnatööd ja teistega arvestamist.

Eelmisel hooajal osales programmis 62 klassi, kes lugesid läbi 7571 raamatut. Kõige rohkem kirjutati loetud raamatute põhjal sisukokkuvõtteid ja joonistati pilte. Eesti kirjandusklassikasse kuuluvate raamatute „Mahtra sõda“, „Pisuhänd“ ning „Tõde ja õigus“ ainetel tehti ka koomiks räpplugu ja humoorikas müügikuulutus.

Täpsemad juhised programmis osalemiseks leiad SIIT!

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee ja 683 0914.