Kriisiolukorras tulevad lugemiskoerad appi videosilla kaudu

Eriolukorra tõttu pakuvad lugemiskoerte programmiga liitunud raamatukogud hooaja alguses registreerunud lugejatele võimalust kohtuda maikuus Eesti Abi- ja Teraapiakoerte lugemiskoeratiimidega Skype´s.

Hetkel on Skype’i teel e-ettelugemine võimalik Tallinna Keskraamatukogus – Nõmme ja Pääsküla raamatukogudes. Neile, kel registreeruda veel ei õnnestunud, on aga võimalik  lehel https://lugemiskoer.ee/e-ettelugemine/ avada videosalvestus ning koeratiimile mõnd raamatut ette lugeda või siis ise raamatu ettelugemist kuulata.

Lugemiskoerte programm on maailmas populaarne formaat, milles raamatukogus või sobivas ettevalmistatud keskkonnas ettelugemist harjutada soovija loeb 15 minuti jooksul raamatut koerale. Eesmärk on luua pingevaba keskkond ning pakkuda lugejale eduelamus või lugemisega seonduv hea emotsioon. Ettelugemist viivad läbi väljaõppe saanud koer ning koerajuht ja raamatukogu töötaja. Tiime valib, koolitab ning igapäevast tööd koordineerib Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing.

Lisainfo: lugemiskoerad@nullteraapiakoer.ee või 5361 0919

12.05.2020