Lasteaialaste lugemisväljakutse “Meie Loeme!” sai meeleoluka punkti

30.mail toimus Põhja-Tallinna lasteaedadele korraldatud lugemisväljakutse Meie Loeme! pidulik lõpetamine Päikese lasteaias.Päikese lasteaia lapsed ja õpetajad

Lugemisväljakutse kestis 20.oktoobrist 2021-30.aprillini 2022 ning  kokku liitus Sõle raamatukogu korraldatud lugemisprogrammiga 7 lasteaiarühma Päikese, Pelguranna ning Kalamaja lasteaedadest.

Ühiselt jõuti kevadeks läbi lugeda 3495 raamatut. Arvesse läksid nii rühmas lastele etteloetud raamatud, laste enda poolt loetud raamatud kui ka lapsevanemate poolt lastele etteloetud raamatud. Kõige lugemishimulisemaks rühmaks ning lugemisväljakutse võitjaks osutus Päikesepõrnikate rühm lasteaiast Päikene, kellel kogunes loetud raamatuid 858. Tubli teise koha saavutas tasavägises lõpuheitluses Kalamaja lasteaia IV rühm 723 loetud raamatuga ning kolmanda koha Päikese lasteaia Päikesejänkude rühm 660 loetud raamatuga.

Ülevaade tulemustest ning tublimatest lugejatest ka veebipõhiselt.

Pidulikule lõpetamisele oli kutsutud kõigi osalenud rühmade tublimad raamatuhuvilised. Laste tuju aitasid üleval hoida Pipi Pikksukk ning Malvina.
Autasudega toetasid omaltpoolt lugemisväljakutset Lucky Laika, Tartu Mänguasjamuuseum, Päike ja Pilv, Eesti Vabaõhumuuseum ja Goldmerk Games.

Lisainfo: sole@nulltln.lib.ee, 601 9153

02.06.2022