Lõppes laste lugemisprogramm „Suvi raamatuga”

Kolmapäeval, 22. augustil kell 13 toimub Sõle Spordikeskuses (Sõle 40a) Tallinna Keskraamatukogu laste lugemisprogrammi „Suvi raamatuga 2018“ lõpetamine. Lõpetamisel tunnustatakse tublisid lugejaid ja joonistajaid auhindadega, nauditakse programmi jooksul esitatud töödest kujundatud näitust ja mängitakse mänge. Suvise lugemisprogrammi lõpetamisele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid kahe kuu jooksul läbi vähemalt 10 raamatut.

Juba 15. suve järjest toimunud lugemisprogramm kestis 1. juunist kuni 30. juulini ning kuigi osavõtjate arv oli varasemast veidi väiksem, ületas lõpetajate arv jätkuvalt eelmisi aastaid – edukaid lõpetajaid oli tänavu 248, neist 100 last lõpetas lugemisprogrammi esmakordselt.

Kahe suvekuu jooksul lugesid lapsed keskraamatukogu töötajate poolt lugemisprogrammi valitud raamatuid. Valikus oli 26 eestikeelset ja 25 venekeelset lasteraamatut – need Eesti 100. sünnipäevale kohaselt ainult eesti autorite sulest ilmununa. Lugemisprogrammi jooksul loeti läbi 3130 raamatut, kõige rohkem loeti Tallinna Keskraamatukogu välja antud Indrek Koffi „Kooliraamatut“. Seda raamatut saab lugeda keskraamatukogu lastelehel ja e-raamatukogus ELLU.

Lastele meeldisid  veel:

• Jaak Juske sari „Isa põnevad unejutud ajaloost“;
  • Ilmar Tomuski „Triinu tomat“;
  • Reeli Rainausi „Suusi ja kadunud uni“;
  • Venno Loosaare „Eitahalood“;
  • Anti Saare „Külaskäik“.

Venekeelsetest raamatutest osutusid menukamateks:

• Андрус Кивиряхк „Жираф“;
  • Айди Валлик „Пинтс и Тутсик. Кн.2“;
  • Ильмар Томуск „Криминальные пирожки с сосисками“;
  • Эно Рауд „Рыба ходит, колобродит“;
  • Михаил Стальнухин „Битва в вороньей роще, или, Деревенские истории“;
  • Андрус Кивиряхк „Путешествие Лотты в тёплые края“;
  • Хейки Вилеп „Лийсу“.

Iga läbiloetud raamatu kohta joonistas laps pildi või vastas küsimustele. Muuhulgas küsiti lastelt, mis kingituse võiks raamatust Eestile leida ja tuli ka põhjendada, miks just see kingitus. Laste kingiideed olid:

• Raamatust kingiksin Eestile ühe sünnipäevakohukese. Sest nõukaajal polnud kohukesi eriti saada;
  • Kingiksin Eestile mitu pesukausitäit herneid;
  • Palju toredaid vanaemasid ja vanaisasid, sest lastel on neid vaja;
  • Ma kingin Eestile enda mõtte, et unistada võib suurelt, sest seda me peame endale meelde tuletama;
  • Et makaronid oleks vikerkaare värvi, sest see on ilus;
  • Kingiksin Eestile selle, et iga eestlane kasvataks taimi, sest taimed on ilusad kui nad õitsevad. Osad taimed ravivad haigusi, mõningaid taimi saab süüa. Lisaks puhastavad taimed õhku ja puhas õhk on väga oluline. Eesti on selle poolest kuulus;
  • Et iga laps Eestis saaks kasvatada oma tomateid, kuna iga laps oleks õnnelik kui ta saaks süüa oma kasvatatuid tomateid.

Viieteistkümne suve jooksul on „Suvi raamatuga“ lugemisprogramm pakkunud nii eesti kui vene keeles lugevatele lastele suviseks lugemiseks uuemaid lasteraamatuid ja kutsunud lapsi üles suve veetma raamatute seltsis. Kõigi aastate peale kokku on lugemisprogrammis suve jooksul lugenud vähemalt 10 raamatut 1199 last.

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab alates 27. augustist vaadata Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) trepigaleriis ja lastelehel.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidjalt Maarja Pildrelt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil maarja.pildre@nulltln.lib.ee.