Mis uudist, raamatukogu?

“Mis uudist, raamatukogu?“ on justkui elav ajakiri, mis on aastaks Tallinna Keskraamatukokku tellitud ja mille kaudu lastele ja noortele edastatakse uudiseid Eesti kirjandusmaastikult. Projekti raames korraldatakse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondades ja haruraamatukogudes kohtumisi laste- ja noorteraamatute autorite või ka illustraatoritega, kes tutvustavad raamatukokku jõudnud uudisteoseid. Projekti eesmärk on tutvustada ja populariseerida uuemat eesti kirjandust.

Kevadekuulutaja märts toob raamatukokku nii raamatutele teksti kui piltide loojaid:

9. märtsil kell 10.00 tuleb Sõle raamatukogule (Sõle 47b) külla illustraator ja autor Sirly Oder, kellel väga tegus möödunud aasta on hästi vilja kandnud: 2022. a ilmus neli tema illustratsioonidega raamatut, sealhulgas esimene autoriraamat ja üks neist valiti ka 5 kauneima Eesti lasteraamatu hulka. Täpsemalt pajatab ta oma töödest ja tegemistest juba kohtumisel. Registreerimine ja lisainfo: 601 9153 või sole@nulltln.lib.ee.

16. märtsil kell 12.00 tuleb Kalamaja raamatukogule (Kotzebue 9) külla koomiksikunstnik ja lasteraamatute illustraator Elina Sildre. Tema piltidega raamatuid on mitu korda tunnustatud 25 kauneima Eesti raamatu konkursil. Kohtumisel kuuleb värskeid raamatu-uudiseid ning tutvutakse lasteajakirjade uute numbritega. Registreerimine ja lisainfo 683 0970 või kalamaja@nulltln.lib.ee.

16. märtsil kell 13.30 on Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) külas lastekirjanik Kairi Look. Tema lustakad ja isegi veidi ulakad raamatud on saanud paljude lugejate lemmikuks. Juttu jätkub nii raamatute kirjutamisest, tõlkimisest kui muust huvitavast. Registreerimine ja lisainfo 683 0955 või pirita@nulltln.lib.ee.

Projekti „Mis uudist, raamatukogu?“ toetab Eesti Kultuurkapital.