Mis uudist, raamatukogu? Kohtumistesari jätkub sügiskuudel…

„Mis uudist, raamatukogu?“ on justkui elav ajakiri, mis on aastaks Tallinna Keskraamatukokku tellitud ja mille kaudu lastele ja noortele edastatakse uudiseid Eesti kirjandusmaastikult. Projekti raames korraldatakse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondades ja haruraamatukogudes kohtumisi laste- ja noorteraamatute autorite või ka illustraatoritega, kes tutvustavad raamatukokku jõudnud uudisteoseid. Projekti eesmärk on tutvustada ja populariseerida uuemat eesti kirjandust.

Kõledatesse sügiskuudesse toovad rõõmu ja elevust riburada üksteisele järgnevad uued põnevad kohtumised:

• 26. oktoobril kell 9.50 külastab Sõle raamatukogu (Sõle 47b) lastekirjanik ja illustraator Kertu Sillaste. Tema sulest on ilmunud juba terve rida vahvaid raamatuid, mille loomise juures on ta ise tegev olnud nii teksti autori kui kunstnikuna.  Eelregistreerimine ja lisainfo tel 601 9153 või sole@nulltln.lib.ee.

• 30. oktoobril kell 10.00 on Nõmme raamatukogus (Raudtee 68) külaliseks arvukate ajalugu tutvustavate raamatute autor, ajaloolane Jaak Juske, kes ise enam tutvustamist ei vaja. Temaga saavad noored lugejad juttu puhuda nii uutest kui vanematest sündmustest. Eelregistreerimine ja lisainfo tel 672 3858 või nomme@nulltln.lib.ee.

• 3. novembril kell 10.00 on Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) külas raamatuillustraator Lumimari (Eva Pogoretski), et raamatu-uudiseid rääkida ja tutvustada noortele lugejatele raamatuillustratsioonide maailma. Eelregistreerimine ja lisainfo tel 632 7463 või paepealse@nulltln.lib.ee.

• 16. novembril kell 13.00 tuleb Nurmenuku raamatukogule (Ehitajate tee 109a) külla noor kirjanik Berit Sootak. Temagi jagab kuulajatele värskeid kirjanduslikke uudiseid ning vestlus tüürib ikka raamatute kirjutamise suunas. Eelregistreerimine ja lisainfo 683 0980 või nurmenuku@nulltln.lib.ee.

Projekti „Mis uudist, raamatukogu?“ toetab Eesti Kultuurkapital.