Õpetajale

Raamatukogu pakub lasteaedadele ja koolidele mitmeid põnevaid õppimist toetavaid tegevusi: raamatukogutunde, lugemisprogramme, konkursse, kohtumisi kirjanikega, subtiitritega õpivideosid Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanalis, soovi korral toome eakohase kirjandusvalikuga raamatukaste lasteaeda jpm.

Tutvu meie poolt pakutavaga:

Raamatukogutunnid raamatukogus kohapeal, lasteaias/koolis või veebisilla kaudu – arendab infootsioskusi ning annab uusi teadmisi kirjanduse, kultuuri, looduse jt õppeprogrammide teemadel. Raamatukogutunnid on tasuta.

Salvestatud subtiitritega raamatukogutunnidYouTube kanalis õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele nii koolitunni sisustamiseks kui koduõppeks. Tundidel on eesti- ja venekeelsed subtiitrid, et neist saaks osa ka keeleõppurid ja kuulmispuudega inimesed.

Raamatukoguhoidja kohvriga külla: kirjandustutvustused lasteaias/koolis – toome kaasa kohvritäie seiklusi ja tutvustame põnevaid raamatuid, tehnikavidinaid, muusikariistu ja spordivahendeid.

Rändkoguteenus lasteaedadele: igale rühmale oma raamatukast!  – raamatukogu komplekteerib ja saadab lasteaiarühmadele regulaarselt raamatukaste. Tasuta!

⇒ Kohtumised kirjanikega – “Kirjanik raamatukogus”, “Mis uudist, raamatukogu?” jne projektide raames saame kokku viia õpilase ja kirjaniku.

⇒ Noortekas Facebookis ja Instagramis – leidub nii järelvaadatuna kui otse-eetris noortekirjanduse tutvustusi, kohtumisi kirjanikega jpm.

Sibula erialapäev noortest ja noortekirjandusest – vestlusringid teemadel “Raamatud on ohtlikud” ja “Kohustuslik kirjandus on halb?”.

Õpivideod – kirjandustutvustused, meisterdamisõpetused jm.

lastele- ja noorsookirjandus „Loe mind”

täiskasvanute ja noorsookirjandus „Lugemiselamused”

venekeelsed „Читаем, пишем, обсуждаем“

ingliskeelsed „Joy of Reading“

 

 

 

 

 

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914