Õpetajale

Raamatukogu pakub lasteaedadele ja koolidele mitmeid põnevaid õppimist toetavaid tegevusi: raamatukogutunde, lugemisprogramme, konkursse, kohtumisi kirjanikega, subtiitritega õpivideosid Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanalis, soovi korral toome eakohase kirjandusvalikuga raamatukaste lasteaeda jpm.

Tutvu meie poolt pakutavaga:

Raamatukogutunnid raamatukogus kohapeal, lasteaias/koolis või veebisilla kaudu – arendab infootsioskusi ning annab uusi teadmisi kirjanduse, kultuuri, looduse jt õppeprogrammide teemadel. Raamatukogutunnid on tasuta.

Salvestatud subtiitritega raamatukogutunnidYouTube kanalis õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele nii koolitunni sisustamiseks kui koduõppeks. Tundidel on eesti- ja venekeelsed subtiitrid, et neist saaks osa ka keeleõppurid ja kuulmispuudega inimesed.

Raamatukoguhoidja kohvriga külla: kirjandustutvustused lasteaias/koolis – toome kaasa kohvritäie seiklusi ja tutvustame põnevaid raamatuid, tehnikavidinaid, muusikariistu ja spordivahendeid.

Rändkoguteenus lasteaedadele: igale rühmale oma raamatukast!  – raamatukogu komplekteerib ja saadab lasteaiarühmadele regulaarselt raamatukaste. Tasuta!

⇒ Kohtumised kirjanikega – “Kirjanik raamatukogus”, “Mis uudist, raamatukogu?” jne projektide raames saame kokku viia õpilase ja kirjaniku.

⇒ Noortekas Facebookis ja Instagramis – leidub nii järelvaadatuna kui otse-eetris noortekirjanduse tutvustusi, kohtumisi kirjanikega jpm.

Sibula erialapäev noortest ja noortekirjandusest – vestlusringid teemadel “Raamatud on ohtlikud” ja “Kohustuslik kirjandus on halb?”.

Õpivideod  – kirjandustutvustused, meisterdamisõpetused jm.

Õpiabi õpilastele – abistame veebis ja videosildade kaudu koolitööde tegemisel. Me ei lahenda õpilase eest ülesandeid ära, aga toetame õppimisel ja õige info leidmisel! Suhtleme eesti ja vajadusel ka vene keeles. Õpiabi on tasuta.

Veebitegevused– testid, pusled, mängud, väljakutsed jm.


Skype raamatuklubi – võõrkeelse kirjanduse osakond kutsub Tallinna (ja muude Eesti linnade) koolide gümnaasiumiklasse osalema! Kohtumiste eesmärgiks on viia noored Skype-i vahendusel kokku eakaaslastega teistest riikidest, panna neid kirjandusest rohkem huvituma ja mõtlema selle üle, mis kujundab meid ja meie arusaamu just selliseks nagu need on.

ELLU – mitmekesine valik eestikeelset kirjandust

OverDrive – e-raamatud ja audioraamatud võõrkeeltes

Naxos – klassikalise ja džässmuusika andmebaasid

lastele ja noortele „Loe mind”

noortele ja täiskasvanutele „Lugemiselamused”

venekeelsed „Читаем, пишем, обсуждаем“

ingliskeelsed „Joy of Reading“

 

 

 

 

 

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0914