aardejaht, pixabay.com

Aardejaht

Aardejaht on otsimis- ja orienteerumismäng 9−13aastastele lastele, mille käigus külastavad lapsed erinevaid raamatukogusid.

„Aardejaht“ kutsub lapsi külastama Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogusid ja teenindusosakondasid, kus ootavad leidmist „aarded“ − kirjandusel ja raamatutel põhinevad ülesanded.

Mängu eesmärgiks on põnevalt ja seikluslikult õhutada raamatukogus käimist ning anda teadmisi raamatukogukogu kasutamisest ja kirjandusest. Mäng suurendab laste iseseisvust ja pealehakkamist, julgustades ja õpetades neid ise hakkama saama nii pealinnas kui ka erinevates raamatukogudes.

Kuidas mäng käib?

Mängu aluseks on aardekaart, millele on kantud mängus osalevad raamatukogud ja osakonnad. Mängija peab mängu lõpetamiseks läbima kõik kaardile märgitud punktid, lahendama seal ülesanded ja saama kaardile templi, mis tõestab tema raamatukogukülastust. Külastatavate raamatukogude järjestus pole oluline – mida rohkem, seda uhkem. Raamatukogudes on ootamas 3 erinevat ülesannet, seega igavaks ei lähe ja pinget jagub lõpuni välja.

„Aardejaht“ toimub nii eesti kui vene keeles.

Millal toimub?

Traditsiooniliselt algab mäng Tallinna päeval, 15. mail ja kestab kuu aega. Mäng algas 15. mail ja lõpeb 15. juunil 2019. Edukat aardejahti!

2019. aastal on eesti keele aasta ja seekord eksleme märkide ja tähtede rägastikus.

Tänavu jahitakse aaret kaheksandat korda.

 

Aardejahti toetavad aaretega:

Tallinna Munitsipaalpolitsei ja Eesti Loodusmuuseum ja kirjastused, Tänapäev, Pegasus, Petrone Print, Ersen, Sinisukk, Draakon ja Kuu, Koolibri ja Egmont Estonia.