aardejaht, pixabay.com

Aardejaht

Aardejaht on otsimis- ja orienteerumismäng 9−13aastastele lastele, mille käigus külastavad lapsed erinevaid raamatukogusid.

2018. aastal oma seitsmendat sünnipäeva pidanud mäng hõlmas esialgu ainult Õismäe ja Mustamäe raamatukogusid, ent on aasta-aastalt laienenud ning on nüüdseks kasvanud ülelinnaliseks. „Aardejaht“ kutsub lapsi külastama Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogusid ja teenindusosakondasid, kus ootavad leidmist „aarded“ − kirjandusel ja raamatutel põhinevad ülesanded.

Mängu eesmärgiks on põnevalt ja seikluslikult õhutada raamatukogus käimist ning anda teadmisi raamatukogukogu kasutamisest ja kirjandusest. Mäng suurendab laste iseseisvust ja pealehakkamist, julgustades ja õpetades neid ise hakkama saama nii pealinnas kui ka erinevates raamatukogudes.

Kuidas mäng käib?

Mängu aluseks on aardekaart, millele on kantud mängus osalevad raamatukogud ja osakonnad. Mängija peab mängu lõpetamiseks läbima kõik kaardile märgitud punktid, lahendama seal ülesanded ja saama kaardile templi, mis tõestab tema raamatukogukülastust. Külastatavate raamatukogude järjestus pole oluline – mida rohkem, seda uhkem. Raamatukogudes on ootamas 3 erinevat ülesannet, seega igavaks ei lähe ja pinget jagub lõpuni välja.

„Aardejaht“ toimub nii eesti kui vene keeles.

Millal toimub?

Traditsiooniliselt algab mäng Tallinna päeval, 15. mail ja kestab kuu aega.

 

Selleks aastaks on mäng lõppenud! Kohtume 15. mail 2019.

 

2019. aastal on eesti keele aasta. Eesti keele olulisest kultuurikandjana ei ole tarvis rääkida, selge ilma sõnadetagi. Sama pühitsemiseks igati sobilik põhjus. Sellel aastal eksleme märkide ja tähtede rägastikus.