Aardejaht 2021 “Digiseiklused” on edukalt läbitud! Kokku osales aardejahis 103 last, neist 25 vene keeles, kes saatsid kokku 513 vastust. Kõige populaarsemad küsimused, millele noored vastasid, oli “Hüppa ajamasinasse. Vali perioodiks 1000 B.C.-1 A.D, piirkonnaks Aafrika ning kategooriaks olendid. Kellega kohtud?” ja “Millega on kaetud Pariisi maa-aluste katakombide seinad?”.

Klassiga ekskursiooni võitis Tallinna Inglise Kolledži 4. klass. Individuaalselt osalenutega võtame peatselt ühendust.

 

Digiseiklused

Otsimis- ja orienteerumismäng “Aardejaht” 9−13aastastele lastele toimub juba kümnendat korda! Viiruse leviku tõttu on konktaktkohtumised piiratud ja 2021. aastal seikleme veebis ja kohtume raamatukoguhoidjatega ekraani vahendusel. Sel aastal kannab mäng alapealkirja “Digiseiklused”.

Oleme otsinud välja mitmeid erinevaid mänguliselt arendavaid veebilehti, kus lapsed lisaks teadmistele saavad proovile panna nutikust ja loovust. Avastamist ootavad loomakaamerad, muuseumite tuurid, virtuaalne klaver, natuke programmeerimist jne. Julgustame ka lisaks konkreetsele ülesandele veebilehti lähemalt uurima.

Kuidas mäng käib?

Mängu aluseks on aardekaart, millele on kantud mängus osalevad haruraamatukogud ja teenindusosakonnad. Mängija peab mängu lõpetamiseks läbima kõik kaardile märgitud punktid ja saatma raamatukogule tagaside iga ülesande lahendamise kohta. Mitmed veebilehed on ingliskeelsed, kuid ülesannete lahendamist see ei tohiks segada. Kui vajate abi, pöörduge julgelt raamatukogu poole!

Igal raamatukogul on erineva veebilehe põhjal koostatud ülesanne, nii et igavaks ei lähe!

Ei ole aardejahti ilma aardeta. Mida rohkem ülesandeid lahendad, seda suuremaks kujuneb leitud auhindade hulk.

Osaleda saab ka kogu klass. Lisada tuleb siis tagasisidevormis kooli ja klassi nimi. Üks tublidest osalenud klassidest võidab sügise alguses tasuta “Kummitustuuri“, mida viib läbi Happy Days Travel OÜ giid Age!

Koos klassiga seigeldes osaled ikkagi individuaalarvestuses ja saad enda aaret koguda.

Digiseiklused” toimub nii eesti kui vene keeles.

Millal toimub?

Traditsiooniliselt algab mäng Tallinna päeval, 15. mail ja kestab terve suvi (kuni 31.08.2021).

Lisainfo:  laste@nulltln.lib.ee või 674 0933

 


Leia loodus linnas

Üheksa aastat korraldatud otsimis- ja orienteerumismäng “Aardejaht” 9−13aastastele lastele läbib digikultuuriaastal uuenduskuuri. 2020. aastal seikleme veebiraamatukogus ja looduses. Sel aastal kannab mäng alapealkirja “Leia loodus linnas”.

Eesmärk on avastada põnevat loodust ka Tallinna linnas ning anda teadmisi veebiraamatukogu kasutamisest ja kirjandusest. Mäng suurendab laste iseseisvust ja pealehakkamist, julgustades ja õpetades neid ümbritsevat tähele panema. Kodu lähedal asuv park võib peita endas lõputuid aardeid.

Kuidas mäng käib?

Osalemiseks vajad kord nädalas juurdepääsu raamatukogu veebilehele. Lahenda etteantud ülesanne ja saada tulemused e-posti aadressile: laste@nulltln.lib.ee kas iga nädala lõpuks või siis hiljemalt 15. juunil. Varasemad ülesanded ära ei kao, liituda võid ka hiljem.

Veebiraamatukogus ootab Sind iga nädal uus väljakutse, seega igavaks ei lähe ja pinget jagub lõpuni.

“Leia loodus linnas” toimub nii eesti kui vene keeles.

Millal toimub?

Traditsiooniliselt algab mäng Tallinna päeval, 15. mail ja kestab kuu aega – 15. juunini 2020. Matkasaapad jalga ja netti – edukat seiklust!

Tublimaid ootab auhind!

Lisainfo:  laste@nulltln.lib.ee või 674 0933


 

VÄLJAKUTSE NR 1 algas 15.05.2020

 • Prindi loodusbingo välja VÕI salvesta näiteks mobiilis
 • Tõmba kastile rist (nt telefonis muuda pilti), mida oled näinud/tundnud/kuulnud
 • Saada tulemus e-posti aadressile laste@nulltln.lib.ee 
 • Kas saad loodusbingo täis?


VÄLJAKUTSE NR 2 algas 22.05.2020

 • Arva ära, milliste raamatu pealkirjadega on tegu!
 • Kirjuta vastused e-posti aadressile laste@nulltln.lib.ee
 • Kui hätta satud, küsi vihjeid 🙂


VÄLJAKUTSE NR 3 algas 29.05.2020

 • Prindi sõnarägastik välja VÕI salvesta näiteks mobiilis
 • Tõmba leitud sõnadele ring ümber või kriips peale (nt telefonis muuda pilti)
 • Saada tulemus e-posti aadressile laste@nulltln.lib.ee 
 • Kas leiad kõik sõnad üles?

VÄLJAKUTSE NR 4 algas 05.06.2020

 • Leia teekond ruudust A ruuduni U, jätkates lauseid. Liikuda võid igas suunas, v.a. diagonaalselt.
 • Vastuseks saada aadressile laste@nulltln.lib.ee õige tähtede jada ja viimases ruudus küsitud aadress.
 • Tee leidmiseks võid abi otsida internetist, Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt, e-kataloogist ESTER, maa alt ja maa pealt.
 • Head jahti!

 

VÄLJAKUTSE NR 5 algas 12.06.2020

 • Leia Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt tähed (leiad neid iga osakonna, haruraamatukogu, bussi ja seemneraamatukogu lehelt)
 • Pane tähed õigesse järjekorda ja saad teada ühe lasteraamatu pealkirja (autor on Andrus Kivirähk)
 • Saada vastus aadressile laste@nulltln.lib.ee

See on viimane ülesanne.  Aega on kuni 15. juunini (k.a). Head jahti!

 


2019. aastal

Aardejaht on otsimis- ja orienteerumismäng 9−13aastastele lastele, mille käigus külastavad lapsed erinevaid raamatukogusid.

„Aardejaht“ kutsub lapsi külastama Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogusid ja teenindusosakondasid, kus ootavad leidmist „aarded“ − kirjandusel ja raamatutel põhinevad ülesanded.

Mängu eesmärgiks on põnevalt ja seikluslikult õhutada raamatukogus käimist ning anda teadmisi raamatukogukogu kasutamisest ja kirjandusest. Mäng suurendab laste iseseisvust ja pealehakkamist, julgustades ja õpetades neid ise hakkama saama nii pealinnas kui ka erinevates raamatukogudes.

Kuidas mäng käib?

Mängu aluseks on aardekaart, millele on kantud mängus osalevad raamatukogud ja osakonnad. Mängija peab mängu lõpetamiseks läbima kõik kaardile märgitud punktid, lahendama seal ülesanded ja saama kaardile templi, mis tõestab tema raamatukogukülastust. Külastatavate raamatukogude järjestus pole oluline – mida rohkem, seda uhkem. Raamatukogudes on ootamas 3 erinevat ülesannet, seega igavaks ei lähe ja pinget jagub lõpuni välja.

„Aardejaht“ toimub nii eesti kui vene keeles.

Millal toimub?

Traditsiooniliselt algab mäng Tallinna päeval, 15. mail ja kestab kuu aega. Mäng algas 15. mail ja lõppes 15. juunil. Edukat aardejahti!

2019. aastal oli eesti keele aasta, kui ekslesime märkide ja tähtede rägastikus ning aardeid jahiti kaheksandat korda.

Aardejahti toetasid aaretega:

Tallinna Munitsipaalpolitsei ja Eesti Loodusmuuseum ja kirjastused, Tänapäev, Pegasus, Petrone Print, Ersen, Sinisukk, Draakon ja Kuu, Koolibri ja Egmont Estonia.