Loeme ennast loomaaeda

Lugemisprogramm „Loeme ennast loomaaeda“

Võistlustulle astub kogu klass!

 

laps loeb raamatut suure ja koheva lakaga lõvi kaisusKuuendat aastat alustav klasside lugemisprogramm viib meid seekord loomaaeda! Kas tead, kui palju loomi meie Tallinna loomaaias kokku on? Neid on enam kui 10 000! Just selle ilusa ümmarguse 10 000 looma me eesmärgiks võtamegi.

Konkursi teeb eriliseks see, et iga õpilane ei võistle mitte üksi, vaid võistlustulle astub terve klass. Seega – klassi ehk võistkonna edukus sõltub kõigist õpilastest. Kuna tegemist on klassidevahelise lugemiskonkursiga, peab iga klassi etteotsa asuma õpetaja.

Õpetaja edastab programmi lugemispassi raamatukogule iga kuu. Lugemispassi märgitakse, kes millist raamatut luges, mitu lehekülge raamatus oli ning vähemalt kolm sõna selle kohta, milliseid emotsioone raamat lapses tekitas.

Iga registreerunud klass saab oma koduraamatukogu seinale ka enda väikese loomaaia pildi, mida loetud lehekülgede arvu järgi „ära lugema“ hakata. Nimelt märgitakse iga kuu andmete alusel pildile, kui palju eesmärgist klassil loetud on. Nii on hea õpilastel raamatukogus uusi raamatuid valimas käies või klassiga raamatukogutundi tulles vaadata, kuidas Tallinna loomaia asukate kokkulugemine nii enda meeskonnal kui ka teistel edeneb.


KUIDAS OSALEDA?

Aeg

Klasside lugemisprogramm kestab 05.11.2019-30.04.2020

Osalejad

Osalema on oodatud kõik Tallinna koolide 1.–9. klassid. Konkursil osaleb terve klass. Klassi ehk võistkonda juhib õpetaja. Kui klassis on õpilasi vähe, võib kaks klassi ka ühtse võistkonnana tegutseda. Ainsaks piiranguks sel puhul on, et õpilaste arv kahe klassi peale kokku jääks alla 30.

Registreerimine

Õpetaja registreerib klassi konkursile ning on lüli klassi ja raamatukogu vahel. Registreeruda tuleks oma kooli piirkonna raamatukogus. Registreeruda saab kogu programmi toimumisaja vältel, kuid mida varem, seda parem.

Loomaaeda lugemine

Kuidas siis lugeda oma klass loomaaeda?

Ikka nii, et iga loetud lehekülg aitab loomi kokku lugeda! Nooremasse vanusegruppi kuuluvad klassid (1.-4. klass) peavad edukaks loomaaeda lugemiseks klassi peale kokku lugema 10 000 lehekülge, vanemasse vanusegruppi kuuluvad klassid (5.-9. klass) 20 000 lehekülge. Ehk siis – nooremas vanusegrupis saab ühe looma loetud ühe leheküljega, vanemas vanusegrupis tuleb selleks lugeda kaks lehekülge.

Arvesse lähevad raamatud, mis on loetud programmi toimumise perioodil.

Loomaaeda lugemisel ei lähe arvesse ajalehed ja kooliõpikud.


AUHINNAD JA VÕITJAD
kaks jääkaru, kaks makaaki, kuus öökulli ja kaks surikaati

Auhinna saamiseks tuleb kõik loomaaialoomad kokku lugeda. Kolm klassi nooremast vanusegrupist ja kolm klassi vanemast vanusegrupist, kes kõige rohkem lehekülgi-loomi kokku loevad, saavad auhinnaks väga vahva loomaaia ühiskülastuse.

Lisaks loosime tublimate klasside vahel välja kaks kohtumist kirjanikega, kellele loomade teema sugugi võõras ei ole!

Lisainformatsioon lähimast raamatukogust!

Vaata raamatukogude asukohta.