Loeme ennast torni tippu

Lugemisprogramm „Loeme ennast torni tippu“

 

Võistlustulle astub kogu klass!

Oleme varasemale „Loeme valmis „Oma raamatu““ programmile lisanud juurde Saksa lastekirjaniku Ursel Scheffleri „Raamatutorni“ idee ning sel aastal ei loe me valmis mitte „Oma raamatut“, vaid iga klass saab end Eesti Vabariigi juubeliaastal lugeda ühe meie riigi tähtsaima iseseisvuse sümboli, Toompea lossi kõrgeima torni – Pika Hermanni – tippu!

Konkursi teeb eriliseks see, et iga õpilane ei võistle mitte üksi, vaid võistlustulle astub terve klass. Seega – klassi ehk võistkonna edukus sõltub kõigist õpilastest. Kuna tegemist on klassidevahelise lugemiskonkursiga, peab iga klassi etteotsa asuma õpetaja.

Õpetaja edastab programmi lugemispassi raamatukogule iga kuu. Lugemispassis on ära toodud, kes millist raamatut luges, mitu lehekülge iga raamat oli ning raamatu lugenud laps võtab raamatu või sellest saadud emotsiooni kolme sõnaga lugemispassis kokku.

Iga registreerunud klass saab oma koduraamatukogu seinale ka oma väikese Pika Hermanni torni pildi, mida loetud lehekülgede arvu järgi vallutama hakata. Nimelt märgitakse iga kuu andmete alusel torni pildile kõrgus, kus maal klass parasjagu tipu poole teel olles asub. Nii on hea õpilastel raamatukogus uusi raamatuid valimas käies või klassiga raamatukogutundi tulles alati vaadata, kuidas teekond nii enda meeskonnal kui ka teistel meeskondadel edeneb.

 

KUIDAS OSALEDA?

Aeg:

Klasside lugemisprogramm kestab 02.11.2018-30.04.2019

Osalejad:

Osalema on oodatud kõik Tallinna koolide 1.–9. klassid. Konkursil osaleb terve klass. Klassi ehk võistkonda juhib õpetaja. Kui klassis on õpilasi vähe, võib kaks klassi ka ühtse võistkonnana tegutseda. Ainsaks piiranguks sel puhul on, et õpilaste arv kahe klassi peale kokku jääks alla 30.

Registreerimine:

Õpetaja registreerib klassi konkursile ning on lüli klassi ja raamatukogu vahel. Registreeruda tuleks oma kooli piirkonna raamatukogus. Registreeruda saab kogu programmi toimumisaja vältel, kuid mida varem, seda parem.

Torni tippu ronimine:

Kuidas siis lugeda end torni tippu? Ikka nii, et iga loetud lehekülg viib klassi mööda torni tasapisi kõrgemale:

  • 1.-4. klassi viib 1cm ülespoole 1 loetud lehekülg,
  • 5.-9. klassi aga 2 loetud lehekülge.

Pika Hermanni kõrgus on 45,6 meetrit ehk noorematele klassidele tähendab see programmi jooksul meeskonna peale 4560 lehekülje lugemist, vanematele klassidele 9120 lehekülje lugemist.

Arvesse lähevad raamatud, mis on loetud programmi toimumise perioodil.

Torni tippu ronimisel ei lähe arvesse ajalehed ja kooliõpikud.


AUHINNAD JA VÕITJAD

Kõik klassid, kes end programmi lõpuks on torni tippu lugenud, osalevad loosimises. Igast linnaosast saab loosi tahtel Pika Hermanni torni külastuse kaks klassi – üks kummastki vanusegrupist. Külaskäigud Pika Hermanni torni toimuvad 16. mail, 23. mail ja 30. mail.

Lisainformatsioon lähimast raamatukogust!

Vaata raamatukogude asukohta.

Lisainfo: sille.ross@nulltln.lib.ee ja 680 3495 või helen.reiser@nulltln.lib.ee ja 683 0970