Meie Rühma Raamat

Lugemisprogramm “Meie rühma raamat”

Lasteaedade lugemisprogrammiga “Meie Rühma Raamat” liitus aktiivselt osalema 2019/2020 hooajal kokku 7 lasteaiarühma kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosast – Tallinna Heleni Koolist, Kolde lasteaiast, Kalamaja lasteaiast, Kalli-Kalli lasteaiast, lasteaiast Vurr ja Tallinna Mardi lasteaiast.

Algselt oli lugemisprogramm nähtud ette kestma 20.10.2019-30.04.2020, kuid kevadise eriolukorra tõttu lükkus programmi lõpp edasi 30.oktoobrisse.

Kokku loeti programmi kestel laste poolt Põhja- Tallinna lasteaedes 479 raamatut ja kesklinna lasteaedades 205 raamatut. Kõige usinam lugeja oli Kalamaja lasteaiast Paula, kelle panus rühma raamatusse oli 56 lehte, millest 44 raamatut oli ta lugenud ise.

Piduliku lõpetamise viidi läbi Põhja-Tallinna linnaosa lasteaedadele, kus esines illustraator Kertu Sillaste. Koos vaadati ja loeti raamatut “Loomakesed läksid linna” ning meisterdati lugemiskuningaid ja -kuningannasid.

Kesklinna linnaosa lasteaedadele füüsilist kohtumist ei toimunud, aga auhinnad olid ka neile. Lisaks saadeti neile veebis valminud rühmaraamatud:

Aitäh kõigile lastele, lapsevanematele ja eriti õpetajatele lugemisprogrammis osalemise eest!

Täname samuti Eesti Noorsooteatrit, käsitöösalongi Teine Kodu ja Marge Pärnitsat, tänu kellele saime premeerida tublimaid lugejaid ning rühmade õpetajaid väikeste auhindadega.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee

01.12.2020

Tallinna Keskraamatukogu kutsus ajavahemikul 20.10.2019-31.10.2020 kõiki Tallinna lasteaedade rühmasid osalema lugemisprogrammis „Meie Rühma Raamat“.

Lasteaedade lugemisprogramm on jätkuks 2013. aastal Pääsküla raamatukogust alguse saanud Tallinna koolidele mõeldud lugemisprojektile „Loeme valmis „Oma raamatu”“.

Lugemisprogrammis osalemine on lihtne. Õpetaja registreerib lugemisprogrammis osalema kogu rühma tervikuna. Iga loetud raamatu kohta joonistab laps värvipliiatsitega ühe A5 formaadis raamatut kokkuvõtva pildi. Õpetaja toimetab loetud raamatute kohta koostatud lehed üks kord kuus kas Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusse (Estonia pst 8) või Sõle raamatukokku (Sõle 47b). Nendest loetud raamatute kohta joonistatud lehtedest kujunebki kevadeks „Meie Rühma Raamat”. Arvesse lähevad nii rühmas ühiselt loetud raamatud, lapse enda poolt loetud raamatud kui ka kodus lapsevanemate poolt lapsele etteloetud raamatud.

Võitjaks on loomulikult kõik rühmad ja pered, kus raamatuid loeti, kuid kõige paksema „Meie Rühma Raamatu“ lugenud lasteaiarühma ootab sügisel auhind. Lugemisprogrammi toetab NUKU teater.

Lugemisprogrammi eesmärgiks on väärtustada lugemist, kui lapse silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust, samuti õpetada lastele meeskonnatööd ja teistega arvestamist.

 

Lisainfo ja registreerimine raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või laste@nulltln.lib.ee ja telefonil 601 9153 või 683 0914