Meie Rühma Raamat

Tallinna Keskraamatukogu kutsub ajavahemikul 20.10.2019-31.10.2020 kõiki Tallinna lasteaedade rühmasid osalema lugemisprogrammis „Meie Rühma Raamat“.

Lasteaedade lugemisprogramm on jätkuks 2013. aastal Pääsküla raamatukogust alguse saanud Tallinna koolidele mõeldud lugemisprojektile „Loeme valmis „Oma raamatu”“.

Lugemisprogrammis osalemine on lihtne. Õpetaja registreerib lugemisprogrammis osalema kogu rühma tervikuna. Iga loetud raamatu kohta joonistab laps värvipliiatsitega ühe A5 formaadis raamatut kokkuvõtva pildi. Õpetaja toimetab loetud raamatute kohta koostatud lehed üks kord kuus kas Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusse (Estonia pst 8) või Sõle raamatukokku (Sõle 47b). Nendest loetud raamatute kohta joonistatud lehtedest kujunebki kevadeks „Meie Rühma Raamat”. Arvesse lähevad nii rühmas ühiselt loetud raamatud, lapse enda poolt loetud raamatud kui ka kodus lapsevanemate poolt lapsele etteloetud raamatud.

Võitjaks on loomulikult kõik rühmad ja pered, kus raamatuid loeti, kuid kõige paksema „Meie Rühma Raamatu“ lugenud lasteaiarühma ootab sügisel auhind. Lugemisprogrammi toetab NUKU teater.

Lugemisprogrammi eesmärgiks on väärtustada lugemist, kui lapse silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust, samuti õpetada lastele meeskonnatööd ja teistega arvestamist.

 

Lisainfo ja registreerimine raamatukogus kohapeal, e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või laste@nulltln.lib.ee ja telefonil 601 9153 või 683 0914