raamatukaas2011

Heli Künnapas “Lõpupidu”

Noorteraamat on Raili-nimelise tüdruku viimasest gümnaasiumiaastast ühes väikeses Eesti kohas – Oodveres. Tema kooli tulevad kaks uut abiturienti – tõmmu seltskondlik Marcus ja heledapäine veidi eraklik Roomet. Ja eetõttu muutuvad Raili elus kooli ja korvpallitrenni asemel tähtsaks hoopis teised asjad.

 

 

 

 

raamatukaas2010

Contra, Urmas Nemvalts “Poiste aabits”

Lõbusam ja poistekam kui ükski teine teadaolev aabits. Aabitsale on luuletused kirjutanud Contra ja vahvad pildid joonistanud Urmas Nemvalts.

 

 

 

raamatukaas2009

Ene Sepp “Medaljon”

15-aastane Heidi elab igati hästi toimivas maailmas, kuni saab saatusliku sõnumi… Järgmisel hetkel avastab seni nii korralik ja sõnakuulelik tüdruk ennast purjuspäi peaaegu jõkke kukkumas. Ootamatu võõras muudab tema käekäiku veel rohkem ja enne, kui tüdruk arugi saab, on tal uued sõbrad, probleemid koolis, tülid emaga. Lõputud peod ja üha uued mured keeravad Heidi senise elu pea peale. Kas tal on lootust see jälle rööbastele sättida või saab temast vaid osa allakäinute statistikast?

 

 

raamatukaas2008

Aino Pervik “Paula sõidab kevadet vaatama”

Paula-lugude viimases raamatus sõidab algklassitüdruk Paula koos ema, isa ja väikevend Patrikuga maale kevadet vaatama. Vanaema ja vanaisa talus toidetakse lambaid, vaadatakse merd, käiakse saunas ning otsitakse üles Patriku kaotsi läinud kaisujänes.

 

 

 

 

raamatukaas2007

Ketlin Priilinn “Peaaegu Tuhkatriinu”

Emilia on 13-aastane tüdruk, kes seisab probleemi ees. Probleemiks on tema uus võõrasema, kes on kolinud elama tema isaga. Lisaks võõrasemale saab Emilia andale väikese kasuvenna, kes osutub tõeliseks nuhtluseks.
Emilia võtab appi oma parima sõbranna, et koostada plaan kuidas võõrasemast lahti saada.

 

 

 

raamatukaas2006

Aare Toikka ja Aarne Mägi “Ruudi”

Ruudi on väike poiss, kes elab ühes Saaremaa väikeses rannakülas. Ruudi suurim unistus on sõita viikingite laevaga. Kui ühel päeval saabub randa lõbusõitu tegev viikingilaev, avaneb Ruudil võimalus oma unistus teoks teha. Kuid laeva pardale lubatakse lapsi ainult koos isaga. Kuna Ruudil isa ei ole, siis kuulutab ta koos kohaliku poepidaja tütre Vikiga välja papakonkursi, et leida isa, kes teda viikingilaevale viiks.

 

 

raamatukaas2005

Lea Arme “Duubeltüdruk”

Raamatu peategelased on kuueteistkümneaastased koolinoored ja probleemiks eeskujuliku õpilase Silva ootamatu kadumine. Paralleelselt politseiga asuvad tüdrukut otsima ka tema sõber ning sõbranna. Raamat on ajakirjanik Lea Arme debüüt ilukirjanduses. Soovitame alates 6. klassi õpilastest.

 

raamatukaas2004

Andrus Kivirähk “Limpa ja mereröövlid”

Raamat räägib limonaadi armastavast seast Limpast, kes satub koos sõprade Limma ja Limmoga Unemaale. Seal tuleb neil silmitsi seista mereröövlite, patjade, madratsite, tontide, kaisuloomade ja teiste vahvate tegelastega.

 

 


Uuemad