Tallinna Keskraamatukogu kutsub lapsi jutte kirjutama

Kõik 7-12-aastased lapsed on oodatud kuni 30. novembrini osalema jutuvõistlusel, mille parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kõik osalejad pääsevad võistluse lõpuüritusele, mis toimub 10. detsembril T1 meelelahutuskeskuses Super Skypark.

raamatukaanedRaamatukogu kutsub lapsi kirjutama neljal teemal: „Juhtum kooliteel“, „Erinevus“, „Kuidas saada peaministriks?“ ja „Laul võib minna lappama“. Et kirjutamine läheks lihtsamalt, saavad huvilised oktoobrist novembri lõpuni osaleda ka samateemalistes loovkirjutamise töötubades, mida viivad läbi lastekirjanikud Tiiu Kitsik, Anti Saar, Indrek Koff ja Ilmar Tomusk. Esimene töötuba „Juhtum kooliteel“ kirjanik Tiiu Kitsikuga toimub Zoomi vahendusel 17. oktoobril kell 12.

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad selle jaoks laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Nõnda saavad jutuvõistlusel osalejad näha oma loomingut raamatus ja võimaluse valmistada rõõmu rohkem kui 4000 väikesele lugejale.

Loovkirjutamise töötoad:
17.10. Zoomis – Tiiu Kitsik teemal: “Juhtum kooliteel”
20.10. Pääsküla raamatukogus (Pärnu mnt 480a) – Indrek Koff teemal: “Erinevus”
8.11.  Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) – Ilmar Tomusk teemal: “Kuidas saada peaministriks?”
9.11. Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8) – Anti Saar teemal: “Laul võib minna lappama”

Osalemistingimusedplakat

1. Tallinna Keskraamatukogu jutuvõistluse “Omad jutud” töid oodatakse kuni 30.11.2022.
  2. Võistlusest saavad osa võtta kõik lapsed vanuses 7-12a.
  3. Jutu pikkus on max 1 A4 (eelistatavalt käekirjaline) ja jutte ootame eesti keeles.
  4. Omaloomingul peab selgelt välja kirjutama osaleja ees- ja perekonnanime, vanuse ja lapsevanema kontaktid (e-post ja telefoni number).
  5. Jutte võib saata e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee järgnevatest formaatidest: .doc, .docx, .rtf, .odt, .txt
  6. Paberkandjal jutud tuleb tuua Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteenindusse (Estonia pst 8).
  7. Omaloomingut ei tagastata ega retsenseerita.
  8. Jutuvõistlusel osalemisega antakse õigus lapse nime, vanuse ja omaloomingu avaldamiseks Tallinna Keskraamatukogu veebilehel, sotsiaalmeedias, kinkeraamatus “Omad jutud 4” ja meedias.
  9. Jutuvõistluse osalejaid oodatakse lõpuüritusele ja neid teavitatakse omaloomingul välja toodud kontaktandmetel.
  10. Võitjad avaldatakse 10. detsembril lõpuüritusel. Hiljem lisatakse info lastelehele.

Jutukonkursi läbiviimist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Rahvakultuuri Keskus.

Lisainfo: laste@nulltln.lib.ee, 683 0913

12.10.2022