Lihvi keeleoskust raamatukogu abiga

Pakume kriisiajal keelte õppijaile palju erinevaid võimalusi. Raamatukoguhoidjad pakuvad veebis keelepraktikat eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keeles. Samuti on praeguseks juba 14 raamatukoguhoidjat liitunud Integratsiooni Sihtasutuse keele mentorite programmiga: https://integratsioon.ee/tule-eesti-keele-mentoriks

e-lugerRaamatukogu e-materjalide hulgast leiab aga iga soovija oma õppetöö toetamiseks midagi sobivat. E-raamatukogust ELLU leiab lugeja kaasaegseid eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest. E-raamatuid on võimalik lugeda nii tavalise arvuti kui ka nutiseadme (tahvelarvuti, nutitelefon) abil. ELLU on kohandatud vaegnägijatele. Hea eestikeelsete raamatute valik annab näiteks eesti keele õppurile hea võimaluse keele praktiseerimiseks.

E-raamatukogu OverDrive sisaldab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid. Raamatuid saab lugeda või kuulata arvutis ning erinevates nutiseadmetes kas veebilehitseja või äpi kaudu, samuti laadida e-lugeritesse. Valikus on ka näiteks ingliskeelseid read-along raamatuid ja erinevaid keeleõppe raamatuid.

E-raamatukogust RBdigital saab laenata ja lugeda e-ajakirju inglise, vene ja hiina keeles. Valikus on käsitöö- ja kodukujundus-, samuti hobidega (fotograafia, tehnika jms) seotud ajakirju. Lugeda saab näiteks ajakirju Newsweek, All About History, Backpacker, Health & Fitness, Lonely Planet Traveller. Laste- ja noorteajakirjadele valikus on näiteks e-ajakirjad Minecraft World Magazine, How It Works ja Storytime. Artiklitest saab teha väljatrükke. Korraga laenatud e-ajakirjade arv ega nende kontol hoidmise aeg ei ole piiratud. E-ajakirju saab lugeda nii veebilehitsejas kui seadmesse installeeritud RBdigitali rakenduses.

E-raamatukogude kasutamiseks registreeri ennast Tallinna Keskraamatukogu lugejaks siin. E-raamatukogudesse OverDrive ja ELLU on sisselogimisel on kasutajatunnusteks isikukood ja Minu ESTERi salasõna. RBdigitali kasutajakonto saavad luua keskraamatukogu lugejad isikukoodi alusel. Rohkem infot e-raamatukogude kohta leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Soovitame vaadata ka lugemissoovitusi Tallinna Keskraamatukogu kirjandusblogidest.

 

20.04.2020