Loeme ennast loomaaeda

Algas laste ja noorte lugemisprogramm „Loeme ennast loomaaeda“ Tallinna Keskraamatukogu ja Tallinna loomaaed kutsuvad õpilasi kogu klassiga osa võtma lugemisprogrammist „Loeme ennast loomaaeda“. Programm kestab 30. aprillini 2020. a ning osalema on oodatud Tallinna koolide 1.–9. klasside õpilased.

Lugemisprogrammis loevad võistlevad klassid end Tallinna loomaaeda, kus on peaaegu 10 000 looma. Just see number ongi lugejate eesmärgiks – lugeda kokku kõik loomaaia loomad. Osalemiseks registreerib õpetaja klassi osalema ning peab arvestust loetud raamatute ja lehekülgede arvu üle. Õpetaja edastab iga kuu lõpus kokkuvõtte koolile lähimasse raamatukokku.

Arvestust peetakse kahes vanusegrupis. 1.‒4. klassi õpilastel on vaja ühe looma „äralugemiseks“ lugeda üks lehekülg, 5.‒9. klassi õpilastel aga kaks lehekülge, seega noorematele klassidele tähendab see programmi jooksul meeskonna peale 10 000 lehekülje lugemist, vanematele klassidele 20 000 lehekülje lugemist. Mõlemas vanusegrupis kõige rohkem lugenud kolm klassi saavad auhinnaks Tallinna loomaaia külastuse. Lisaks loositakse kõigi eesmärgi täitnud klasside vahel välja kaks kohtumist kirjanikuga, kes on loomadest raamatuid kirjutanud.

Lugemisprogrammi osalemise tingimused leiab https://keskraamatukogu.ee/lasteleht/osale/loeme-ennast-loomaaeda/.

 

Lisainfo Pääsküla raamatukogu juhatajalt Sille Rossilt telefonil 680 3495 ja e-posti aadressil paaskula@nulltln.lib.ee ning Kalamaja raamatukogu juhatajalt Helen Reiserilt telefonil 683 0970 ja e-posti aadressil kalamaja@nulltln.lib.ee.

 

07.11.2019