Loeng „Populaarseid alternatiive Eesti ajaloos“

Kolmapäeval, 23. mail kell 17.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis Milvi Martina Piir ja Erkki Bahovski loengPopulaarseid alternatiive Eesti ajaloos“. 

Loeng toimub 2017. a novembris alanud loengute sarja „Alternatiivajalugu ilu- ja aimekirjanduses“ raames. Loe sarjast pikemalt.

Sarja läbiviimist toetab Eesti Kultuurkapital.

Esinejatest:

Milvi Martina Piir on ajaloolane ja kirjanik, mitme romaani ja luuleraamatu autor. Ta on kirjutanud koolidele ajalooõpikud „Inimesed ajas”, „Vanaaeg” ja (koos Erkki Bahovskiga) „Valgus ja varjud. 20. sajand ajaloos”. Ajaloolasena uurib ta inimese subjektiivse ajataju kujunemist ja vaimset ajarändu, millele toetub ajaloost mõtlemine. M. M. Piir on töötanud õppejõuna, läbi viinud kohtumisi ja seminare, avaldanud artikleid, teinud kaastööd erinevatele raadiojaamadele.

Erkki Bahovski on ajaloolane ja ajakirjanik, kuukirja Diplomaatia peatoimetaja. Ta on tõlkinud soome keelest raamatuid, sh „Jüri Vilmsi surm“, osa „Maailma ajaloost“ ja „Eesti ajaloost“ ning  valitud 2009. aastal ajalehe Postimees arvamusliidriks. E. Bahovski on „Välismääraja“ saatejuht Kuku raadios, teeb kaastööd erinevatele raadiojaamadele ja avaldab välispoliitika kommentaare ajakirjanduses. Kirjanduslike vestlusringide sari „Alternatiivajalugu ilu- ja aimekirjanduses“ koosneb viiest kohtumisest alates novembrist 2017 kuni maini 2018.  Osavõtjatele tutvustatakse alternatiivajaloo mõistet ja liike, seoseid võimuideoloogiate ja populaarsete vandenõuteooriatega ning väljendusi ilu- ja aimekirjanduses. Ühtlasi räägitakse üldarusaadavas vormis mõningatest ajaloo uurimismeetoditest (allikakriitika, põhjuse ja tagajärje seos jms) ning juhitakse tähelepanu subjektiivsuse ja tõlgenduse rollile ajalookirjutuses.

 

11.05.2018