Lõppes lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse” 9. hooaeg

raamatudTallinna Keskraamatukogu korraldab alates 2012. aastast noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse”, mille eesmärk on tõsta esile head kirjandust, aidata inimestel valida raamatuid ja julgustada loetu üle arutlema.

Üheksanda hooaja (2020/2021) teemaks oli „Siin- ja sealpool ukseläve“, mis oli pühendatud kodule. Programmi valiti teosed, mis on seotud kodukolde või -aiaga, mõne toreda hobi või tubase tegevusega. Peale selle olid valikus raamatud, mille tegelased seiklevad kodust kaugel või koju tagasi. Sel aastal olid esmakordselt valikus vabad teemad, mille käigus sai osaleja ise raamatuid valida ning lugeda ka sõbra või pereliikme soovitatud teost. Piirangute tõttu jäi taas ära lõpuüritus. Selle asemel said kõik vähemalt 15 templiga osalejad auhinnaks Kristjan Pordi autogrammiga raamatu „Lihtsad vastused keerulistele küsimustele“.

Lugemisprogrammi toetasid kirjastused Eesti Vabaõhumuuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Apollo raamatukaupluste kett ning kirjastused Hea Lugu, Seik, Keian Publishing ja Ühinenud Ajakirjad.

Üheksanda hooaja lugemisprogrammist võttis osa 150 osalejat. Programmi lõpetas edukalt 49 osalejat ning täideti 1415 tagasisidelehte.

 

21.05.2021