Lõppes lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse” juubelihooaeg

lugev neiuAprillikuuga lõppes Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogrammi „Raamatuga kevadesse” 10. hooaeg. Aastate jooksul on programmis läbitud palju erinevaid teemasid – eripalgeline maailm, loodus, eestlased kodus ja võõrsil jpm. Lõppenud hooaeg kandis nime „Lugemise kunst” ning lugemisvalikus olevad teosed kõnelesid raamatutest, raamatukogudest ja loomingust.  Lugemisprogrammi raames toimusid ka erinevad üritused, kus räägiti raamatute kirjutamisest, tõlkimisest ja kirjastamisest. Esmakordselt sai programmi kulgu jälgida Infogrami vahendusel.

Programmist osavõtjaid oli sel aastal rekordarv ehk 179. Kokku saatsid lugejad 1456 tagasisidelehte. Edukaid lõpetajaid, kes läbisid väljakutse tervikuna, oli 52. Nendega kohtutakse lõpuüritusel esmaspäeval, 9. mail, kus esineb kirjanik Rein Raud ning Georg Otsa muusikakooli õpilasduo. Raamatukogude aasta puhul tervitab üritusel osalejaid Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

Lugemisprogrammi toetasid kino Artis, Draamateater, KUMU, Noorsooteatri muuseum, Apollo raamatupood, Postimehe Kirjastus, Petrone Print, Hea Lugu, Allan Keian Publishing ja K6VN.

06.05.2022