Lugejaks sündinud! Taavi Tõnissoni loeng raamatute ettelugemisest

lind on kassi kaisus ja loevad koos raamatutNeljapäeval, 5. detsembril kell 10.30 toimub Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis projekti „Lugejaks sündinud“ raames Taavi Tõnissoni loeng lapsevanematele, kus saab näpunäited raamatu kaasahaaravaks ettelugemiseks.

„Tegelikult ju on lapsele kõige olulisem lapsevanemaga koosveedetud aeg. Tehtagu koos siis mida tahes. Kui aga on soov (ja mu meelest väga äge, kui selline soov on!!!) õhtuti enne magama minekut lapsele lugeda, siis tasuks alati lapsega koos raamat välja valida. Või siis valida raamat, mis teile endale väga on meeldinud ja lapsele ka selgitada põhjuseid, miks raamat meeldis. Mulle näib, et ei ole olemas õiget ettelugemise viisi. On olemas vaid tahe ja viitsimine võtta aega, et lugeda. Kuidas lugemine muuta endale meeldivaks ja lapsele põnevaks? Sellest kõigest koosolemisel juttu tulebki!“
Taavi Tõnisson

Osavõtt on tasuta. Eelregistreerida ei ole vaja.

Projekti „Lugejaks sündinud“ eesmärgiks on rõhutada lugemise tähtsust lapse arengus ning kutsuda lapsevanemaid lastele rohkem raamatuid laenama ning lastele ja koos lastega raamatuid lugema.

Projekti läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskus.   

 

 

 

22.11.2019