Lugemisprogramm „Suvi raamatuga” kutsub lapsi veetma põnevat kirjandussuve

plakatTallinna Keskraamatukogu ootab kõiki lapsi osalema lugemisprogrammis „Suvi raamatuga”, milles lisaks traditsioonilisele lugemisväljakutsele pakutakse seekord teisigi huvitavaid tegevusi. Programmist saab osa võtta nii raamatukogus kohapeal kui ka veebi teel.

Lugemisprogramm avatakse 1. juunil Tallinna Loomaaias. Muuhulgas antakse avaüritusel üle Järje Hoidja auhind, mille sel aastal pälvisid lastekirjanik Leelo Tungal ja zooloog Aleksei Turovski teose „Kati, Carl ja isevärki farm” eest.

„Suvi raamatuga” lugemisprogrammis saab iga osaleja väljakutse lugeda suve jooksul läbi vähemalt kümme raamatut. Valiku lihtsustamiseks on raamatukoguhoidjad koostanud soovitusnimekirjad uuematest lasteraamatutest, kuid valida saab ka muud meelepärast kirjandust. Lugeda võib nii raamatukogust, sh e-raamatukogudes ELLU ja OverDrive laenatud teoseid kui ka kodusest raamaturiiulist valitud raamatuid. Lugemisprogrammi vältel toimuvad juunist augusti lõpuni iganädalased (veebi)üritused, kus tutvustatakse lasteraamatuid, viiakse läbi kirjandusega seotud mänge, meisterdamisi, luulevõimlemisi jpm. Programmi tegevused toimuvad nii eesti kui vene keeles.

Iga läbiloetud raamatu kohta annab osaleja raamatukogule tagasisidet kas joonistusena, kirjalikult või saates foto kohast, kus ta raamatut luges. Kõik osalejad, kes on 21. augustiks saatnud vähemalt kümnele raamatule tagasiside, on oodatud 31. augustil kell 12 Teras Beach siserannale (Lõuka 6) lugemisprogrammi lõpetamisele. Raamatust „Lotte reis Lõunamaale” inspireeritud lõpuüritusel saavad lapsed lugemisprogrammi eduka läbimise eest auhinnaks Eesti kirjaniku raamatu ja lugemisdiplomi.

Täpsema info lugemisprogrammi kohta leiab alates 1. juunist raamatukogu veebilehelt. Seal on kõikidel huvilistel võimalik jälgida ka programmi kulgu.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu lasteteeninduse peaspetsialistilt Merle Tanilsoolt telefonil 683 0913 ja e-posti aadressil merle.tanilsoo@nulltln.lib.ee.

„Suvi raamatuga“ läbiviimist toetab Rahvakultuuri Keskus meetmest „Regionaalse kultuuritegevuse toetamine“. Veebiürituste läbiviimist aitasid ette valmistada Tallinna Õpetajate Maja koolitajad.

28.05.2021