Lugemisprogrammi „Meie Rühma Raamat“ vahekokkuvõte

30. aprillini 2019. a toimub Põhja-Tallinna lasteaedadele lugemisprogramm „Meie Rühma Raamat“. Lasteaedade lugemisprogramm on jätkuks 2013. aastal Pääsküla raamatukogust alguse saanud Tallinna koolidele mõeldud lugemisprojektile „Loeme valmis „Oma raamatu”“.

Lugemisprogrammi eesmärgiks on väärtustada lugemist, kui lapse silmaringi ja sõnavara arendavat tegevust, samuti õpetada lastele meeskonnatööd ja teistega arvestamist.

Jaanuariks 2019. a on programmis registreerunud osalema 12 rühma kuuest Põhja-Tallinna lasteaiast. Kokku on rühmad lugenud 230 raamatut.

Rühmade edetabel loetud raamatud paksuse järgi:

1) Päikesepesa (raamatus 54 lehte)

2) Rukkilill (raamatus 44 lehte)

3) Vikerkaar (raamatus 30 lehte)

4) Põnnituba (raamatus 23 lehte)

5) Päikeseratas (raamatus 20 lehte)

Kõige innukam lugeja on Ronja Põnnitoast, kes on lugenud kaheksa raamatut. Talle järgnevad Marjanne Päikeseratta ning Helena Päikesejänkude rühmast kolme loetud raamatuga. 

Lastevanematega koos on lugenud enim raamatuid Ronja Põnnitoast, kokku 15 raamatut. Talle järgnevad Hugo Mesimummi rühmast ning Leila Vikerkaare rühmast. Mõlemal perel koos lapsega loetud kuus raamatut.

Rühmades on enim raamatuid loetud Rukkilille rühmas (40 raamatut), Päikesepesas (36 raamatut) ja Vikerkaare rühmas (12 raamatut)

Rohkem infot: Lugemisprogrammi „Meie Rühma Raamat“ 

 

09.01.2019