Luulepiknik: Elo Viiding ja Tõnis Leemets

Tammsaare muuseumi aias (L. Koidula 12a) toimub teisipäeval, 16. juunil kell 18 Kadrioru raamatukogu ja Tallinna Kirjanduskeskuse koostöös luulepiknik. Esinevad poetess Elo Viiding ja muusik Tõnis Leemets.

Elo Viiding on luuletaja ja prosaist, kes on avaldanud 13 luulekogu ja 5 proosaraamatut, sh ühe kunsti -ja Kardrioru-teemalise lasteraamatu-tellimustöö Kadrioru Kunstimuuseumilt (EKM 2018). Tema loomingut on tõlgitud soome, rootsi, norra vene, inglise, saksa, prantsuse ja hispaania keelde. Ta on olnud ka Pentti Saarikoski „Luuletuste“ eestikeelse raamatu tööjuht ja üks tõlkijatest ning juhib praegu soome ühe olulisema luuletaja Paavo Haavikko kogu luuleloomingu tõlkimist eesti keelde. Kohe-kohe ilmub temalt ka kirjanduskriitiliste tekstide kogumik „Mina kõnelen kirjandusest“ (kirjastus Tuum), milles autor avab oma teravalt subjektiivset suhtumist kirjandusse kui tihtipeale vägagi laialivalguvasse mõistesse. Käesoleval aastal ilmus Elo Viidingult rangelt temaatiline luulekogu „Ainult armastusest“ kirjastuselt Tuum, milles ilmunud tekste autor oma loominguõhtul ka esitab.

Tõnis Leemets on helilooja, kitarrist ja tõlkija. Ta on ansambli Weekend Guitar Trio juhtfiguur ning kuulub ka kitarriokteti Estonian Guitar Octet koosseisu.

Üritus on kõigile tasuta. Luulepikniku korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.

Võta kaasa piknikukorv ja -tekk ning tule nautima sumedat õhtut.

08.06.2020