Meie teenindusosakondades ja haruraamatukogudes on erinevaid võimalusi õppimiseks ja kaugtööks
Raamatukogudes on lugemissaalid, st avatud planeeringuga alad, kus on lauad ja toolid õppimiseks ja töötamiseks. Teenindusosakondades ja haruraamatukogudes (v.a Kadrioru, Pirita, Tondi) saavad lugejad kasutada rühmaruumi, et segamatult õppida, osaleda videokoosolekul, suhelda videokõne teel lähedastega vms.
Raamatukogudes on olemas:
- Wifi võrk, et ühenduda enda sülearvuti või nutiseadmega internetti.
- Arvutitöökohad, st lauaarvutid lugejatele teenindussaalis. Kõik arvutid on varustatud ID-kaardi lugeriga, juurde saab laenata kõrvaklappe (mikrofonita) ja igas raamatukogus vähemalt ühe arvuti juures on olemas skaneerimisvõimalus. Lauaarvutites on Google Chrome veebilehitseja, teksti- ja tabeltöötluseks saab kasutada OpenOffice, LibreOffice või MS Office (uuri täpsemalt konkreetsest raamatukogust).
- Õppearvutid, st sülearvutid, mida saab kasutada teenindussaalis või rühmaruumis õppimiseks, kaugtöö tegemiseks ja lähedastega suhtlemiseks. Sülearvutil on sisseehitatud kaamera ja ID-kaardi luger, juurde saab laenata eraldiseisvat hiirt ja mikrofoniga kõrvaklappe. Sülearvutites on Google Chrome veebilehitseja, teksti- ja tabeltöötluseks Libre Office ning suhtluseks ja videokõneks Skype, MS Teams, Zoom ja Cisco Webex.
- Lisakuvareid saavad lugejad kasutada enda või raamatukogu sülearvutiga, et oleks mugavam õppida ja kaugtööd teha. Kuvari kõrgus ja kalle on reguleeritav, ekraani saab liigutada vasakule-paremale. Samuti on võimalik ekraani keerata vertikaalasendisse. Arvutiga ühendamiseks on olemas HDMI kaabel, uuemate Apple”ite jaoks eraldi adapter. Lisaks kuvarile on võimalik kasutada hiirt ja kuvari.
- Akupangad seadmete laadimiseks.
- Printimise ja koopiate tegemise võimalus (tasuline teenus).
- Eestikeelse kirjanduse osakonnas (Estonia pst 8) on võimalik kasutada isikliku sülearvutiga elektroonilist joonistuslauda Wacom Intuos Pro M. Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) innovatsioonilaboris on lugejatel võimalus iseseisvalt tutvuda elektroonilise graafikalauaga Wacom Cintiq 22HD.
- Tasu eest on võimalik kasutada pabertahvlit, rentida esitlustehnikat jms.
Lisaks ruumidele ja vahenditele pakume tuge ka infootsingu ja koolituste näol. Abistame õppetööks vajaliku info leidmisega, tutvustame andmebaase ja õpetame allikakriitilisust. Pakume koolitusi igas eas lugejatele. Kuidas kasutada Skype”i? Kus saaks näpunäiteid teksti- ja tabeltöötluses? Kust alustada tööotsingutega? Kust saada algteadmisi videotöötlusest? Kõigi nende ja paljude teiste küsimustega võib pöörduda raamatukoguhoidja poole.
Raamatukogude asukohad, kontaktid ja lahtiolekuajad on meie veebilehel.
11.01.2022