Meil on oma TikToki kanal

raamatud, mida oleme soovitanud tiktokisTallinna Keskraamatukogule loodi TikToki profiil 2021. aasta suvel eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Tiina Põldmaa ja Nurmenuku raamatukogu juhataja Kelli Pullisaare eestvedamisel. Meie profiili leiab kodulehelt www.tiktok.com/@keskraamatukogu.ee, kuid veelgi mugavam on vaadata videosid oma mobiiltelefonist TikToki rakendusest (@keskraamatukogu.ee).

Raamatukoguhoidjad loodavad TikToki videote abil jõuda veelgi paremini oma noorte lugejateni, (25% TikToki kasutajatest on vanuses 10-19), et reklaamida uusi raamatuid ja raamatukogu teenuseid, soovitada head kirjandust ning populariseerida lugemist. Esimene raamatukogu tutvustav video laaditi keskkonda üles 2021. aasta augustis, kui otsustasime ühineda TikTokis leviva üleskutsega filmimaks oma raamatukogu.
2021. aasta kõige populaarsem video tutvustab uusi noorteraamatuid, video laeti üles 30.12.2021 ja see on kogunud praeguseks hetkeks 10 300 vaatamist. Hetkel jälgib Tallinna Keskraamatukogu 393 kasutajat ja meie profiil on kõikide oma videotega kokku kogunud 4868 meeldimist.

Raamatukogu TikToki lehele laetakse üles uusi videosid regulaarselt (1-2 videot nädalas) ja praeguseks on videosid teinud eestikeelse kirjanduse osakond ja Nurmenuku raamatukogu. Nurmenuku raamatukogust leiab ka püsiväljapaneku populaarsetest ingliskeelsetest TikToki raamatutest.