Moodsa õppimise festival iduEDU 2020

Sügisvaheaja teisipäeval, 20. oktoobril 2020 toimub haridusfestival iduEDU. Uue aja tingimustes kutsume osalema festivalil virtuaalselt Tallinna Haridusameti Zoom keskkonna vahendusel.

Meie raamatukogu programmist leiab kolm põnevat loengut.

• 13.15-13.35 Uudiskirjanduse ülevaade

Kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter tutvustab uusi teoseid.

• 13.35-13.55 Uurimistöö allikate koolitus õpetajatele

Koolitus on mõeldud põhikooli ja gümnaasiumi õpetajatele, kes juhendavad või abistavad õpilasi loovtööde ja uurimistööde kirjutamisel. Koolitustel saab ülevaate teemaotsingu ettevalmistamisest, räägitakse, kuidas ja mis materjali leiab internetist ja erinevatest andmebaasidest ning mida peab jälgima informatsiooni kasutamisel uurimistöö või loovtöö koostamisel.
Koolituse viib läbi Tallinna Keskraamatukogu haridustegevuse peaspetsialist Kristina Rood.

• 13.55-14.15 Kõlavalt kõlama

Praktilisel kohtumisel õpivad osalejad oma häält paremini tundma ja kasutama, treenivad artikulatsioonilihaseid ning saavad kasulikke nippe ja trikke esinemise ja hääle tervishoiu kohta.
Kohtumise viib läbi Tallinna Keskraamatukogu noorteteeninduse peaspetsialist Mirjam Kaun.

Registreeru festivalile.

Kogu festivali kava. Lisainfo on ka festivali Facebookis.

Festival on kõigile osalejatele tasuta.

„iduEDU” on suunatud eelkõige haridusasutuse juhtidele, õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele, samuti kõigile teistele haridushuvilistele.

Festivali peaettekande teemaks on distantsõppe kogemused ja õppetunnid Tallinna linna ja Soome koolides. Korraldatakse ka kaks kaasahaaravat teemadebatti. Oleviku debatis arutlevad eksperdid, mis juhtus õppimise ja õpetamisega 2020. aasta kevadel, tuleviku debati tulipunktis on, kuidas muutunud olukorras tagada tõhus õppimine. Töötubades jagavad oma kogemusi põnevate õpiviiside leidmisel Tallinna koolid ja lasteaiad.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia.

12.10.2020