Mustamäe noortekirjanduse mälumäng

noored lahendamas ülesandeidKännukuke raamatukogus toimus 9. veebruaril Mustamäe noortekirjanduse mälumäng, millest võttis osa 12 võistkonda. Võistlus toimus juba üheksandat korda ning osalejaid oli viiest koolist. Osalema ootasime 7.–9. klassi õpilasi. Noortel tuli mälumänguks ette valmistades läbi lugeda 15 teost, mille põhjal ülesanded koostati. Valikus oli uuem noortekirjandus Eestist ja välismaalt. 

Osalejatelt kogutud tagasisidest selgub, et noorte lemmikuteks osutusid raamatud “Poolpaha”, “Tüdruk Online” ja “Mina olen Surm”. Kõrgelt hinnati teoste põnevust, selget kirjastiili ning fantaasiarikkust. Ülesannetest olid osalejatele enim meeltmööda pildiülesanded. Ühes tuli kolme pildi põhjal aru saada, millise raamatuga on tegemist ning teises tuli ära tunda raamatu kaanepilt väikese pilditüki põhjal. Kui oled lugenud raamatut “Tüdruk Online”, siis äkki oleksid sinagi õigesti vastanud järgnevatele piltidele:

lennuk, grammofon ja sõrmusedÜlesandeid oli kokku üheksa ning maksimaalselt võis saada 90 punkti. Esimese koha saavutas 77-punktiga Kristiine Gümnaasiumi võistkond. Teise ning kolmanda koha saavutasid võistkonnad 32. Keskkoolist ning Arte Gümnaasiumist. Suur aitäh kõikidele osalejatele ning ootame huvilisi osa võtma ka järgmisel aastal. 

Täname mälumängu toetajaid Mustamäe keskust ning Mustamäe linnaosa valitsust. Täname ka Tallinna Kristiine Gümnaasiumi, Tallinna Saksa Gümnaasiumi, 32. Keskkooli, Tallinna Tehnikagümnaasiumi, Arte Gümnaasiumi. 

 

29.03.2023