Minu näoga onu. 2017 (DVD)

Rež. Andres Maimik, Katrin Maimik

“Minu näoga onu” on vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast.

Lahutusjärgses masenduses muusikakriitik Hugo soovib just oma elu hakata taas üles ehitama, kui ukse taha ilmub ootamatult tema isa, džässmuusik Raivo. Kiusliku loomuga vanamees teatab, et on kohe-kohe maist teekonda lõpetamas ja ootab ainsalt pojalt enda eest hoolitsemist. Kui aga meeste ellu ilmub atraktiivne psühhoterapeut Marian, hakkavad isa ja poeg naise tähelepanu pärast omavahel konkureerima. Vanal riukamehel Raivol õnnestub luua ridamisi piinlikke olukordi, millega Hugo romantilised plaanid ära rikkuda. (http://www.efis.ee/et/filmiliigid/film/id/17743/)

Film on humoorikas, kuid samas väga elutruu näide ühe tavalise eestlase elust. Ma arvan, et iga eestlane võib Hugos leida tükike iseennast, sest kes siis meist ei oleks kokku puutunud võõrandunud sugulastega, ebaedukate karjäärivalikutega või purunenud armastuse ning unistustega. Siiski saavad kõik need probleemide sasipuntrad suuremal või vähemal määral läbi huumoriprisma ekraanil lahti harutatud. See huumor aga pole labane ega allapoole vööd, mida nii mõnegi teise Eesti filmi kohta öelda ei saa.

Kriitikud on kiitnud kõige enam filmi inimlikkust, usutavaid karaktereid, kujundlikke detaile ja meeleolu kandvaid Eestimaa mereäärseid kauneid võttekohti.

Soovitan filmi vaadata kõigil, kes on tüdinenud hollywoodilikest filmidest ning soovivad vaadata ühte realistlikku filmi meie enda eludest. Film pakub naeru läbi pisarate ja pisaraid läbi naeru.

 

Filmist:

https://et.wikipedia.org/wiki/Minu_n%C3%A4oga_onu

 

Arvustused:

https://kultuur.err.ee/632334/arvustus-minu-naoga-onu-suhete-rutmitult-helisev-valu

https://kultuur.postimees.ee/4251465/minu-naoga-onu-on-toeline-meestekas

http://4dimensioon.org/2017/10/03/nalja-naeru-ja-imekauneid-looduskaadreid-ehk-minu-naoga-onu/

https://kinoveeb.delfi.ee/filmidjaarvustused/arvustus-minu-naoga-onu-oscari-vaarilise-pilguga-evelin-voigemast-muhedas-draamavabas-draamas?id=79604904

http://www.sirp.ee/s1-artiklid/film/uks-vaga-kurb-film/

 

Liis Kivirand
muusikaosakonna raamatukoguhoidja