Bon Jovi “This House Is Not for Sale”. 2016 (CD)

Läinud aasta detsembris ilmunud „This House Is Not for Sale“ on Bon Jovi seni viimane, kolmeteistkümnes stuudioalbum. Ameerikast pärit meloodilist raskerokki esitav bänd tegutseb aastast 1983 ning on väidetavalt suutnud müüa juba üle saja miljoni helikandja. Uuelt plaadilt ei leia küll selliseid 1980ndatest pärinevaid tuntud hitte nagu “Livin’ on a Prayer” ja “Wanted Dead or Alive” või siis hingekriipivalt kauneid armastusballaade nagu “Bed of Roses”, ent sellegipoolest on album kvaliteetne tervik, seda nii muusika kui tekstide osas.

Võrreldes varasema loominguga on plaadil vähem nooruslikku uljust ja kompromissitut rokkimist. Küll aga leiab rohkem küpsete ja elukogenud meeste seisukoha võtmist meid ümbritseva maailma suhtes. Näiteks võib tuua plaadi 8. pala „The Devil’s in the Temple”, mis kõneleb Jon Bon Jovi enda sõnul muutustest muusikaäris, ent mida võib võtta ka laiemalt kui lugu inimeste väärtushinnangute murenemisest.  Tõsise ja mõtliku tonaalsusega palasid leiab veelgi.

Plaadi sisu ilmestavad ka kujundus ja värvifotod, kus bändi liikmed nõjatuvad 1970ndatest pärit ameerika tänavaristlejate vastu. Ajal, mil enamikel USA teedel vuravad Jaapani ning Euroopa päritoluga autod, mõjub see žest üsna patriootlikult. Lisaks laulutekstidele leiab ka pika nimekirja inimestest, kes ühel või teisel moel on abiks olnud albumi valmimisel ja kelle aadressil ei olda kitsid tänusõnadega. 

Kokkuvõttes tahaks Bon Jovi’lt loota uusi sisukaid albumeid ja miks mitte uusi live esinemisi ka meie kandis.

 

Vaata plaadi leidumust e-kataloogist ESTER

 

Urmas Eesmaa
Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik