C-Jam “Cellohell”. 2017 (CD)

17. juulil 2017 ilmus ansamblilt C-Jam Eesti heliplaadimaailmas CD, mille pealkirjaks vägagi intrigeeriv „Cellohell“ („Harilik põrgu“). Tegemist on 14 aastat tegutsenud ansambli kuuenda helikandjaga.

 “Album sisaldab 13 lugu põrgukateldest ning lisaloona pala, mis räägib taevaminekust või puhastustulest, kuidas kellelegi parem tundub,” selgitab C-Jami eestvedaja Pärt Tarvas. “Põrgus on teatavasti katlad. Katelde ümber sebivad rõõmsameelsed naiskuradikesed, kolmnurksed sabad püsti. Nad liputavad kelmikalt oma saba just selle lõkke ees, mis hetkel põleb heledaima leegiga ja annab kõige rohkem sooja.”

“Et lõkete põlemine pole ühtlane, siis hoiavad kuradikesed end ikka kõige vägevamalt leegitseva tule juurde. Ei aita siin ka maausuliste pühad kombed. Katlad paiknevad suure ringina ning nende keskel asub võtteplats, kus siis sõltuvalt tuule suunast lendavad raevukate tiivalöökidega üles ja alla energiainglid.” Loe lähemalt.

C-Jami poolt lisatud kommentaar videole Youtube’is annab vihje, millist energiat võib plaadi kuulamisel kogeda:

“… Ei saa öelda, et lindistamise käigus ei vigastatud ühtegi instrumenti, sest see poleks päris tõsi. Kõige julgemast plaadist on valmis esimene singel “Highway to Hell”, mis on teerajajaks järgnevale helikandjale.” Vaata ja kuula.

Kuulamist leidub tõesti erineva temperamenditüübiga kuulajale: eriti tuliselt ja maagiliselt mõjuvast Suurbritannia heavy metal stiilile aluse pannud ansambli Judas Priesti repertuaari kuuluvast “The Ripper”ist  kuni mahedalt voolavas võtmes õrna pizzicatot kasutades Queeni “Sail Away Sweet Sister”ini.

 “… Uskuge, muusika elab igavesti!”                                                 

          /Pärt Tarvas/