Draamafilm „Libahunt“. 2019 (DVD)

Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kooli XXVI film on pühendatud Eesti Vabariigi 100le sünnipäevale.

Etendusena on „Libahunti“ mängitud Kaari Sillamaa Noorte Muusikateatris mitmel korral: aastatel 2002 ja 2010. Mõlemal korral on lavastajaks olnud Elle Kull. Viimase lavastuse lapsosatäitjad olid aga mõne aasta möödudes sirgunud ikka, mis andis neile harukordse võimaluse noorte peategelaste rolle mängida. Üheks nendest oli näiteks Tiinat kehastanud ja filmiidee mõtte arendajaks olnud Kertu Raja. (Vahemärkusena olgu mainitud, et Kertu Raja võitis Miss Talent tiitli maailmavõistlusel Miss All Nations 2016).

„Austusest August Kitzbergi vastu, on filmitegijad järginud tema samanimelist näidendit.“

/DVD ümbris/          

Käsikiri Kitzbergi järgi – Kaari Sillamaa, lavastaja (taaskord) Elle Kull, režissöör Katre Jaani, muusika Kaari Sillamaa ja Franck Reisner, kunstnik Villu Feldberg.

Suuremates rollides: Kertu Raja (Tiina), Janely Uint (Mari), Tauno Tagel (Margus), Terje Tampere-Liiv (vanaema), Tormis Laanisto (peremees), Caisa Sell (perenaine), Kaarel Raidam (sulane Jaanus), Annaliise Anvelt (väike Tiina), Maria Paavel (väike Mari), Joonas Sirel (väike Margus) jpt.

Kaastegev tantsuansambel Lee ja tantsujuht Maido Saar.

Filmivõtted algasid 2015. aasta suvel ning toimusid enamasti Kurgjal ja Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis.

Vaata treilerit.

„Kui pildid lõpuks koos olid, tuli filmile ka muusika juurde panna. See sai toimuma Kaunite Kooli koostöö-stuudios – Studio89-s, kus Franck Reisner kõigepealt ema Kaari poolt etenduseks loodud muusikalised teemad õigetesse kohtadesse ära paigutas ja siis nende üle ja ümber, alla ja peale oma sümfoonilist helikangast hakkas seadma. Õe Janika abiga mixiti mitmeid teemasid kokku ja lauldi pillihäältele vokaale lisaks.

„Rõõmsamad kohad filmis nagu Jaanituli ja Pulmad – kaunistati torupillimuusikaga, süngemad kohad – Tiina monoloog ja tema kodust metsa saatmine – parmupilliga. Mõlemad mängis stuudios sisse Sandra Vabarna. Aga käis muidki muusikuid filmi helipilti täiendamas, eriti lauljaid.“

“Teatrilavastuse lõpulaul „Kurva hundi hüüd”, mis esialgsel kujul oli lihtne salmilaul, on filmi tunnuslauluna saanud aga palju jõulisema ja emotsionaalsema väljundi (kooriseade Virgo Sillamaa, solist Janika Sillamaa).“

/Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kooli blogi/               

Tegemist on meloodiaga, mis jääb kummitama ja sõnumiga, mis on aegumatu:

„ … Saadab meid see vana-vana lugu,

lugu armastuse valudest.

Möödub aeg, ei muutu inimsugu

peidab hunti see ja inimest …“

 

Ester Pomerants

muusikaosakonna raamatukoguhoidja