Elas kord … – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Teisipäeval, 14. detsembril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esinevad: Taavi Orro (klarnet), Talvi Nurgamaa (vioola), Talvi Hunt (klaver).

Kavas: Schumann, Widmann.

Sissepääs on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine kindlasti enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Osalejatel tuleb kanda maski ja esitada COVID tõend.

Taavi Orro (1994) alustas klarnetiõpinguid 8-aastaselt Väike-Maarja Muusikakoolis Meelis Allsoo ja hiljem Vello Sakkose juhendamisel. 2010. aastal jätkas õpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Tõnu Kalmu käe all. Bakalaureusekraadi omandas ta professor Johannes Peitzi klarnetiklassis Hannoveris (2014-2019). Hetkel õpib ta Sibeliuse Akadeemias professor Harri Mäki klarnetiklassis ning töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.
Taavi Orro on osalenud telesaates „Klassikatähed 2014“ ja võistelnud edukalt mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: II preemia Eesti interpreetide konkursil (2018), I Eesti klaverikammermuusika konkursi „In Corpore“ laureaat (2015), puhk- ja löökpillimängijate konkursi võitja (2014), XV rahvusvahelisel Eduard Mednisi nimelise konkursi III koht (2014).
Taavi on väga kirglik kammermuusik ning eriti huvitab teda kaasaegne kammermuusika. Ta on töötanud koos rahvusvaheliselt tuntud ansamblitega Schallfeld Ensemble (Austria), Ensemble ur.werk (Saksamaa) ja Tallinna Uue Muusika Ansambel (Eesti) ning osalenud festivalidel Tongyeong International Music Festival 2018 (Lõuna-Korea) ja Daegu International Contemporary Music Festival 2017 (Lõuna-Korea). Lisaks on Taavi osalenud rahvusvahelistel kaasaegse kammermuusika kursustel Hans Zender Adademy 2021 (Saksamaa), IEMA Klangspuren Schwaz 2018 (Austria) ning mänginud koos Klangforum Wien (Austria) liikmetega G. F. Haasi teost “in vain”.

Talvi Nurgamaa on Tallinna Uue Muusika Ansambli vioolamängija. Ta on õppinud Tallinna G.Otsa nimelises Muusikakoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Viini Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis.
Lisaks vioolale mängib Talvi viola d’amoret. Turneed on viinud teda orkestrandi ja ansamblistina erinevatesse Euroopa riikidesse, kuid ka Iraani, Balkanimaadesse ja Hiina.
Talvi Nurgamaa on andnud soolokonserte nii improvisaatori kui interpreedina ning toonud esiettekandele mitmeid sooloteoseid vioolale ja ka viola d’amorele.

Talvi Hunt on mitmekülgne pianist, kes tegutseb solisti, kammermuusiku ja orkestrandina. Talvi suur huvi on nüüdismuusika, mille interpretatsioonis omandas ta magistrikraadi aastal 2017 Šveitsis Luzerni Muusikaakadeemias prof. Florian Hoelscher’i juures. Enne seda lõpetas ta bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurika juhendamisel. Talvi on osalenud arvukatel meistrikursustel ning mitmetel nüüdismuusika kursustel, sh Internationalen Ferienkurse für Neue Musik Darmstadt, Donaueschinger Musiktage, IMPULS Academy ja Lucerne Festival Academy.
Talvi on esinenud paljudel mainekatel festivalidel nagu Lucerne Festival, Donaueschinger Musiktage, ECLAT(Stuttgart), Neu/Now (Porto), ZeitRäume (Basel), reMusik (Peterburi), ISCM World New Music Days (Tallinn) jpt. Talvi on teinud kortuvalt koostööd kollektiividega Luzerni Sümfooniaorkester, Collegium Novum Zürich, Ascolta, Ensemble Ö, Stuttgardi Kammerorkester, YXUS ansambel.
Alates aastast 2015 kuulub Talvi koosseisu Ensemble of Nomads, kelle põhiline fookus on multimeedia- ja teatrielemente sisaldaval repertuaaril. Hiljuti liitus ta ka Tallinna Uue Muusika Ansambliga. Hetkel töötab Talvi Rahvusooper Estonia Orkestris, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis ja iga aastaselt toimuval nüüdismuusika kursustel Luzerni Muusikaakadeemias.