Eripere mängulood. 2018 (noot)

Sirje Toompere kirjutas 2018 aasta suve alguses Hooandjas: „ „Eripere mängulugude” idee tekkis, kui mängisin lastega Külli Erimäe laulumänge. Leidsin, et need on nutikad ja lõbusad ning lastele sobivad. Vahepeal olen teinud ka ise uusi laulumänge ja lastelaule. Koos Külliga otsustasime, et teeme ühise kogumiku“.

Septembris trükivalgust näinud 44-leheküljeline spiraalköites laulik „Eripere mängulood” sisaldab 50 laulumängu ja laulu väikelastest algklassiõpilasteni. Autoriteks on lasteaia muusikaõpetajad Külli Erimäe ja Sirje Toompere. Viimane on tegev ka laulustuudios Lauluhaldjas. Heliloojate perenimede tähelepanelikumal vaatlemisel võib loovalt jõuda väljaande pealkirja kujunemise saladuseni. Noodi juurde kuulub kaks CD-d, millel laulustuudio Fa-dieesi nooremad laululapsed esitavad fonogrammide saatel kogumikust valikuliselt 23 laulu. Laulude õpetajateks Triin Hommik, Epp Kaasik, Meril Kilk ja Ingrid Otti Fa-dieesi laulustuudiost. Aare Varusk on kujundanud lauludele nende karakteritest lähtuvalt erinevate instrumentide kõlavärvidega lastesõbralikud saated. Plaatidele on paigutatud lauljatega esitusele järgnema sama laulu fonogramm , s.t. paaritud numbrid on laulud, paarisnumbrid fonogrammid. Boonusena viimased kaks fonogrammi lauludele „“Jõuluajal“ ja „Marsisammul astume“. Laulude temaatika on väga mitmekesine: aastaajad sügisest suveni, jõulud, meisterdamine, loomad, putukad … Laulumängudele on loojad lisanud liikumissoovitused.

Kokkuvõtliku ülevaate kogumikus sisalduvast annab laulude katkenditest koosnev lustlik video.

Külli Erimäe: „Soovime, et kogumik oleks inspiratsiooniks ja heade ideede allikaks, sest igaühes meist peitub kunstnik ja looja.“

 

Ester Pomerants

muusikaosakonna raamatukoguhoidja