Ewert Sundja “Sipsik: filmi- ja lauluraamat”. 2020 (noot)

esikaas

Ewert Sundja loodud muusika ja laulud filmist „Sipsik“ on jõudnud raamatusse ja CD plaadile. Lisaks filmist tuntud „Sipsiku laulule“ ja „Sõprade laulule“ tulid esmakordselt esitlemisele Ewert Sundja ja Leelo Tungla loodud uued lastelaulud. Ilmunud on täiesti uus kollektsioon Eesti lastelaule koos nootide, fonogrammide ja helilooja kommentaaridega.

„Sipsik: filmi- ja lauluraamat“ on mänguliselt hariv teos filmi- ja muusikahuvilistele lastele. Raamat sisaldab rohkete illustratsioonidega ülevaadet animafilmi tegemisest ja sellele muusika loomisest, samuti kõikide filmis kõlanud laulude noote ja sõnu.

Raamatuga on kaasas CD plaat, kus on filmis kõlanud laulud ja muusika, uued laulud ning kõikide laulude fonogrammid kaasa laulmiseks.

 

Ma räägin sulle filmimuusika kirjutamisest ja sellest, kuidas muusika pildi abimees on. Olen siia raamatusse kogunud kõik filmis kõlanud laulude noodid koos akordimärkidega, et saaksid end kas klaveri, kitarri või ukulelega saata. Iga laulu juurde kirjutasin väikese jutukese, kuidas muusika sündis või mida tähele panna.“ – Ewert Sundja

 

Liis Kivirand
muusikaosakonna raamatukoguhoidja