Ex_Machina. 2015 (DVD)

“Ex Machina” on möödunud aastal valminud psühholoogiline thriller, mille režissöör ja stsenarist on inglane Alex Garland. Film põhineb Alan Turingi koostatud testil, milles tehniliste vahendite abil tundmatu partneriga suhtlev inimene peab suutma (ilma teda nägemata) otsustada, kas vestluskaaslase puhul on tegu inimese või tehisintellektiga.

Filmi peategelane Caleb (Domhall Gleeson) võidab maailma suurima internetipakkuja auhinna veeta nädal privaatses kõrgtehnoloogilises suvilas, mis asub keset metsa. Kohale jõudes leiab ta eest ettevõtte juhi – hullu teadlase tüüpi leidurist Nathani (Oscar Isaac), kes palub programmeerijal Calebil tutvuda robot Avaga ja aidata veenduda Ava mõtlemise tehislikkuses. Ava välimus on disainitud alasti naise eeskujul ning ta räägib ja käitub nii usutavalt, et raske on otsustada, kas Ava oskab mõelda nagu inimene või mitte. Kuigi Caleb saab aru, et tema ees seisab robot, pole ta kindel, kas Aval on päris tunded või ta teeskleb.

“Ex_Machina” on põnev peenelt komponeeritud linateos, mille süžee ootamatud pöörded vaatajat lakkamatult üllatavad.

“Ex_Machina” nomineeriti 2016. aasta parima originaalstsenaariumi Oscarile.

Filmi on võimalik vaadata muusikaosakonna videosaalis (Saal mahutab kuni 25 inimest, filmivaatamise aega saab broneerida telefonil 6830 912 ning e-posti teel: muusika@nulltln.lib.ee)

DVD ESTER kataloogis: http://www.ester.ee/record=b4531601*est