Fata Morgana – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Teisipäeval, 8. detsembril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Kavas: Tüür, Pärt, Brahms, Jõeleht, Rahmaninov. Sissepääs on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Hoiame üksteise tervist, täites ohutusnõudeid!

Ann Meeta Teppo on sündinud 15. mail 1996. aastal Keilas üheksalapselise muusikute perekonna viienda lapsena. Ta alustas viiuliõpinguid 4-aastaselt Keila Muusikakoolis õp Anneli Karini käe all, samal ajal õppis klaverit õp Eva Teppo juures. 2007. aastal jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis viiuli erialal (kuni 2009. aastani õp Maire Otsa juures), 2010. aastast samas koolis Kristina Kriit´i ja prof Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. 2015. aastal asus õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse.

Ann Meeta on saavutanud auhinnalisi kohti nii üleriigilistel kui rahvusvahelistel konkurssidel. 2017. aastal saavutas ta konkursil “Luigi Zanuccoli” Itaalias omavanuste instrumentalistide kategoorias I preemia. 2016. aastal sai ta koostöös pianist Lea Valiulina ja tšellist Ruslan Petroviga II preemia kammeransamblite kategoorias XIX rahvusvahelisel Pietro Argento nimelisel konkursil Itaalias. Samal aastal esines klaveritrio programmi “1000 eestlast Peterburis” raames sealses Jaani koguduses. 2017 saavutas trio II preemia rahvusvahelisel konkursil “Luigi Zanuccoli” Itaalias. Trio on veel esinenud Hispaanias, Inglismaal, Soomes ja Lätis. Ann Meeta on valitud Euroopa Liidu Noorteorkestri liikmeks 2020. ja 2021. aastaks.

Johannes Peeter Sarapuu (sündinud 1992) alustas tšelloõpinguid 6-aastaselt Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis õp Aare Tammesalu

juures. Aastal 2012 astus ta muusikakõrgkooli Universität der Künste Berlin, mille magistrantuuri lõpetas 2019. aastal prof Konstantin Heidrich’i käe all. Lisaks on Johannes täiendanud end prof emer Wolfgang Böttcher’i (UdK Berlin), prof Hannu Kiiski (Sibelius-Akatemia) ja dots Henry-David Varema (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) juhendamisel ning osalenud Ivan Monighetti (Venemaa), Iagoba Fanlo (Hispaania), Jan-Erik Gustafsson (Rootsi) jt meistrikursustel.

Johannes on tegev solisti, kammermuusiku kui ka orkestrandina. Ta on Eestis andnud üle 30 soolokontserdi J. S. Bachi tšellosüitidega. Aastal 2019 pälvis ta laureaadi tiitli rahvusvahelisel Artur Kapp’i nimelisel tšellistide konkursil. 2015. aastal saavutas III koha Eesti Keelpillimängijate Konkursil ning soleeris Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees. Alates 2014. aastast on Johannes koostöös vokaalansambel Vox Clamantisega esitanud Arvo Pärdi muusikat Eestis, Poolas, Belgias, Prantsusmaal ja Jaapanis. Lisaks on tal kogemusi barokktšelloga nii solisti kui erinevate varajase muusika ansamblitega.

Anneli Tohver (1974) alustas muusikaõpinguid Jõhvi Muusikakoolis Nadežda Vladimirova ja Irina Strelkova käe all ning jätkas Tallinna Georg Otsa nim Muusikakoolis Lembit Tiivase, Karin Sussi ja Lembit Orgse juures. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveri erialal dots Ada Kuuseoksa ja magistriõppe prof Ivari Ilja juhendamisel. 2016. aastast täiendab ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktoriõppes kammeransambli erialal prof Marje Lohuaru juures. Samuti on Tohver osalenud paljude nimekate pianistide meistriklassides.

Aastatel 1997-2014 töötas Anneli Rahvusooper Estonias balleti kontsertmeistri ja orkestrandina. Neil aastatel tegi ta klahvpillimängijana kaasa arvukates lavateostes, millest tähtsamad on Mai Murdmaa ballett “Tuleingel” Aleksandr Skrjabini muusikale, Toomas Eduri ballett „Modigliani“ Tauno Aintsi muusikale, Hans van Maneni lühiballett „Trois Gnossiennes” Erik Satie muusikale ja Gianluca Schiavoni ballett “Medea” Igor Stravinski muusikale. Lisaks on ta teinud koostööd ka Pärnu Linnaorkestri, Birgitta festivali orkestri ja Krefeld-Mönchengladbachi teatriorkestriga. 2000. aastast töötab Tohver Nõmme Muusikakoolis klaveriõpetaja ja kontsertmeistrina ning 2019. aastast ka kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Anneli on mänginud paljudes kammerkoosseisudes ning tema olulisemateks lavapartneriteks on olnud flötistid Jonathan Henderson ja Mizuki Shindo. Samuti on ta teinud koostööd mitmete lauljatega nagu Maarja Purga, Aule Urb, Atlan Karp jt. 2018. aasta kevadest on Tohver pianistina kaasa teinud „Opera Veto“ projektides, mille esmalavastus lavastaja Thomas Wiedenhoferi käe all oli Ermanno Wolf-Ferrari ooper „Susanna saladus“.  Lisaks on ta osalenud kammerooperite ja muusikalide ettekandel Narva Ooperipäevadel.