Friends. 1994 (CD)

friendsÜlimenukas sari “Sõbrad” („Friends“) jooksis USA-s aastatel 1994-2004, olles seega üks kõige kauem eetris olnud komöödiasarju. Eestis näitas sarja Kanal 2 aastatel 1998-2005. Kuue sõbra teravmeelseid ja lustakaid seiklusi New Yorgis on muuhulgas pärjatud ka parima komöödiasarja Emmy’ga. „Sõpradest“ on saanud tuule tiibadesse mitmed tuntud Hollywoodi staarid nagu näiteks Jennifer Aniston.

Sarja esimese hooaja soundtrack’i alustab küllap kõigile tuntud tunnusmeloodia, The Rembrandts’i “I’ll Be There For You”, millest plaadi lõpus kõlab ka täisversioon. Kogumikult leiab veel mitmeid tuntuid tegijaid ja kuulsaid nimesid nagu näiteks Lou Reed, R.E.M. ja The Pretenders. Ei puudu ka miksitud variant Joni Mitchelli megahitist “Big Yellow Taxi”. Omaette toredaks avastuseks on plaadi kolmas lugu, ansambli Toad The Wet Sprocekt pala „Good Intentions“ – pisut R.E.M.i meenutav sümpaatne soft rock.

Kokkuvõtteks võib öelda, et CD toetab igati sarja üldist meeleolu. Omalaadne meeldetuletus kuulajale on ka näitlejate repliigid seriaalist, mis pikitud lugude vahele. Neile, kes on olnud sarja fännid, on CD kindlasti toredaks meenutuseks, mida tasub kuulata.

 

Vaata plaadi leidumust E-kataloogis ESTER

 

Urmas Eesmaa
Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik