„Helisev sõbrapäev” – kontsert sarjas „Kammermuusikud linnas”

Teisipäeval, 14. veebruaril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esinevad: Karmen Puis (metsosopran), Priit Volmer (bass), Jaanika Rand-Sirp (klaver)

Kavas: Saar, A. Kapp, Tšaikovski, Rahmaninov, A. Rubinštein, Schubert, Brahms, R. Srauss.

Sissepääs on tasuta.

NB! Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee

Karmen Puis lõpetas 1993. aastal Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli (Aino Kõivu klass), 1997 Eesti Muusikaakadeemia (Tiiu Levaldi klass) ja 2005 samas magistriõppe (cum laude, Jaakko Ryhäneni klass). Ta on osalenud Aleksander Kapustjanski (1997, 1999), Lino Puglisi (2001), Eva Märtson-Wilsoni (2003), Hartmut Hölli (2004), Rita Damsi ja Barbara Pearsoni (2005) meistriklassides.

Karmen Puis on olnud aastatel 1994–96 Eesti Raadio segakoori solist ja laulja, aastast 1997 teater Vanemuine solist ning aastast 2004 ka Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli vokaalpedagoog. Ta on laulnud soolopartiisid paljudes suurvormides (nt Mozarti „Reekviem” ja „Kroonimismissa”,  Beethoveni Missa C-duur, Schuberti Missa Es-duur, Vivaldi „Gloria”, Bachi „Markuse passioon”, Mahleri IV sümfoonia, Sisaski Missa nr. 1, „Jõuluoratoorium”), osalenud erinevates kammerkavades ja andnud soolokontserte.

Tunnustus: EMT muusikapreemia (2007), Georg Otsa nim preemia (2010), Eesti Teatriliidu muusikateatri aastapreemia muusikalavastuste kategoorias (2012).

Priit Volmer lõpetas 2000. aastal Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli (Henn Pai klass), õppis aastatel 2000–2004 Eesti Muusikaakadeemias (prof Virgilijus Noreika, prof Matti Pelo, prof Jaakko Ryhänen). 1998–2000 laulis ta teater Vanemuise ja 2000–2004 Rahvusooper Estonia ooperikooris. Aastast 2004 on Priit Volmer Rahvusooper Estonia solist ning aastatel 2013-2017 laulis ta külalisena ka Bonni Ooperis. Tema repertuaari kuuluvad nt Mozarti don Alfonso („Così fan tutte“), Leporello (“Don Giovanni), Don Bartolo (“Figaro pulm”), Wagneri Kuningas Marke („Tristan ja Isolde“), Biterolf („Tannhäuser“), Titurel („Parsifal“), Daland (“Lendav hollandlane”), Eichmann (Tüüri „Wallenberg“), Alidoro (Rossini „Tuhkatriinu“) jpt nõudlikus ooperirollid. Lisaks on Volmer esitanud rolle ooperite kontsertettekannetel.Ta on mänginud ka Teater Variuse kultuuriloolistes lavastustes ning osalenud solistina vokaal-sümfooniliste suurvormide ettekannetel Eestis, Soomes, Venemaal, Lätis, Valgevenes, Iisraelis ja mujal.

Priit Volmer on osalenud Maria Acda (2004), Rudolf Piernay (2005–2006) ja David Jonesi (2009, Kungälv) meistrikursustel.

Tunnustus: Marje ja Kuldar Sinki nimeline noore laulja preemia ja rahvusooperi Estonia kolleegipreemia (2008), Tiit Kuusiku stipendium (2009), SEB publikupreemia ja rahvusooperi Estonia kolleegipreemia (2017),  Eesti Teatriliidu muusikaauhind (2021).

Jaanika Rand-Sirp  on lõpetanud klaverierialal 1987 Tartu I Lastemuusikakooli (õp Sirje Lääne), 1991 Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli (Ruth Ernstsoni klass), 1996 Eesti Muusikaakadeemia (Laine Metsa klass) ning 2002 samas magistriõppe saateklassi erialal (juh Vilma Mallene, Helin Kapten). Täiendanud end 1991 Arbo Valdma, 1993 Klaus Schilde ja 2004 Hartmut Hölli meistrikursustel Tallinnas. Oli 1996–2014 Vanemuise ja 1997–2003 ühtlasi Eesti Muusikaakadeemia Tartu filiaali kontsertmeister. Töötanud aastast 1996 Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli pedagoogi ja kontsertmeistrina ning aastast 2013 ka Rahvusooper Estonia vokalistide klaverisaatjana.

Jaanika Rand-Sirp on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, ta on olnud ansamblipartner mitmetele lauljatele (sh Svetlana Trifonova, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Taavi Tampuu). Pidev koostöö seob teda instrumentalistide Riivo Kallasmaa ja Rene Sepalaanega loomingulises koosluses Arcus Venti ning vokaalsolistide Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga, millest on sündinud mitmed huvitavad vokaalkammermuusika kavad.

Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.