Ivo Linna laulab Raimond Valgre laule. 2018 (CD)

Möödunud aastal ilmunud albumit võib pidada vaieldamatult üheks parimaks Valgre  kogumikuks, mis siinmail välja antud. Kartmata muutuda ülemäära pateetiliseks või ülepingutatult familiaarseks võib antud üllitist pidada kahe legendi kohtumiseks.

Vaevalt leidub Eestimaa pinnal inimest kes poleks kuulnud Raimond Valgre poolt kirjutatud kauneid armastuslaule või saanud nautida Ivo Linna karismast kantud mahedahäälset sooja tämbriga baritoni. 

Helikandjalt leiame 14 meloodilist lembelaulu, mille tekst ja muusika on  kirja pandud  Valgre poolt. Vaid esimeses palas “On kevad tulnud taas„ on sõnade autoriks Heldur Karmo. Lisaks tuntud lauludele nagu „Ma loodan, et saan sellest üle„ ja „Veel viivuks jää“ on võimalik osa saada vähem tuntud paladest näiteks „Unelmate Tänav“. Seega pakub CD äratundmisrõõmu kõrval üllatusmomenti ja avastamisrõõmu. Muusikalises mõttes on antud albumi puhul tegemist kahtlemata briljantse saavutusega ning suur osa sellest lasub Tõnis Kõrvitsal, kes antud projektis osaleb dirigendi ja produtsendina. Omaette äramärkimist väärivad  suurepärased  arranžeeringud, mis suudavad orkestri panna kõlama puhtalt ja veatult ning on igati nauditavaks taustaks vokalistide saavutustele.

Meeldivaks boonuseks on kaunihäälse soprani Hele Kõrve osalemine lauludes „Ei tea“ ja „Kas  mäletad veel“, kes on igati vääriliseks duetipartneriks Ivo Linnale. Saame nautida ka Margus Kappeli virtuoosseid klaverisoolosid albumi neljandas ja üheteistkümnendas palas.

Ühes Õhtulehele antud intervjuus mainib Ivo linna, et eesmärgiks oli albumi näol luua kooslus, mis sobiks kuulamiseks pisut intiimsemas ja romantilisemas õhkkonnas varasel õhtutunnil videviku saabudes ning see eesmärk on antud plaadi näol ka igati  saavutatud.

Eri aegadel on Valgret püütud tõlgendada ja interpreteerida erinevatel viisidel ning nii mõnigi kord on balansseeritud hea maitse piirimail. Antud üllitise puhul on lihtsus ja siirus ning küpse mehe nägemus armastusest see, mis kuulaja endasse haarab. Jääme huviga ootama Ivo Linna uusi ettevõtmisi Valgre muusikaga. Varasemast ajast on Ivo Linnal ette näidata koostööprojekt Francis Goyaga, mis realiseerus kontsertturnee kujul.     

 

Urmas Eesmaa
Muusikaosakonna vabatahtlik