Jack Garratt “Phase”. 2016 (CD)

Jack Garratt on noor talendikas inglise muusik, kes alustas oma karjääri aastal 2005, osaledes Laste Eurovisioonil. Osates mängida nii kitarri, trumme, klaverit kui ka teisi instrumente, on ta sooloartist, kes ka laivides mängib kõiki instrumente ise. Garratti loomingut on kirjeldatud kui efektiivset segu briti indiest, soulist ja elektroonikast ning teda on võrreldud nii James Blake’i kui ka Jai Pauliga. Ta võitis ka hiljuti Brits Critics’ Choice 2016 auhinna ja BBC Sound of 2016 hääletuse.

“Phase” on Jack Garratti esimene stuudioalbum, mis võiks meeldida eelkõige briti ja elektroonilise muusika austajatele. Plaadilt leiab nii tempokamaid tantsulugusid kui ka dubstepiga segatud ballaade. Garratti lauludes on palju dramaatilisust, kuid see on tõestus sellest, et artist on lauludesse pannud oma hinge ja nähtavasti ka selle valu. Tema jõuline, kuid samas nii õrn hääl, melanhoolsed laulusõnad ja dünaamilised meloodiad on pisut harjumatu kooslus, kuid  sulavad siiski ühtseks tervikuks, mida on mõnus kuulata.

Soovitaksin plaati kuulata mitte ainult elektroonilise muusika armastajatel, vaid ka kõigil, kes otsivad „midagi uut ja värsket“, sest seda see plaat kindlasti on. Jack Garratt on kindlasti ka artist, kelle edaspidistel tegemistel tasub silma peal hoida.

Arvustusi:
http://pitchfork.com/reviews/albums/21495-phase/
http://www.ibtimes.co.uk/jack-garratt-phase-album-review-singers-debut-offers-emotionally-charged-ethereal-trip-1544835
http://exclaim.ca/music/article/jack_garratt-phase
https://www.theguardian.com/music/2016/feb/18/jack-garratt-phase-review-jack-of-all-trades

 

Liis Kivirand

Muusikaosakonna raamatukoguhoidja