Klassikast tangoni – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Kolmapäeval, 29. septembril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Kavas: Sperger, Glière, Piazzolla.

Sissepääs on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine kindlasti enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Osalejatel tuleb kanda maski ja esitada COVID tõend.

Vioolamängija Liina Žigurs alustas muusikaõpinguid 4-aastaselt. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (1995), kus õppis viiulit Ivi Tiviku ning vioolat Maris Ufferti klassis. Vioolaõpingud jätkusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille lõpetas bakalaureusekraadiga Maris Ufferti juures (1998) ning magistrikraadiga prof. Aleksandr Bobrovski juhendamisel (2003). Ta on täiendanud end Mihhail Zemtsovi eratundides ning osalenud Fjodor Družinini, Wolfgang Klossi ja Máté Szücsi meistrikursustel.
Alates aastast 1998 töötab Liina Žigurs Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris vioolamängijana ning alates 2004. aastast vioolarühma abikontsertmeistrina. Lisaks on ta osalenud nii vioola rühmamängijana kui ka rühma kontsertmeistrina Pärnu Linnaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri, XXI Sajandi Orkestri, Hortus Musicuse Akadeemilise Orkestri, Narva Linnaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta ning Haagi Residentie Orkestri ja Rahvusvahelise Stuttgarti Bachi Akadeemia noorteorkestri koosseisudes.
Liina Žigurs on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna ja esinenud kammerkoosseisudes erinevate muusikutega, sh  pianistid Nata-Ly Sakkos, Irina Zahharenkova, Kadri-Ann Sumera ja Kristiina Rokaševitš, klarnetistid Marten Altrov, Vello Sakkos ja Toomas Vavilov, viiuldaja Triin Ruubel-Lilleberg, vioolamängija ja viiuldaja Andres Kaljuste, tšellistid Andreas Lend, Indrek Leivategija ja Theodor Sink, kontrabassimängijad Mati Lukk ja Regina Udod, harfimängija Ivàn Pragado Poveda, flötist Maria Luisk jpt.
Aastail 1998–2002 töötas Liina Žigurs õpetajana Tallinna Muusikakeskkoolis. Ta on Pärnu Muusikafestivali tiimi liige ning Järvi Akadeemia keelpillikursuste koordinaator.
Aastast 2019 köidab pillimängu kõrval Liina Žigursi tähelepanu ka maalimine. Tema tööd on olnud väljas Kultuurikeskus Kaja, ERSO vioolamängijate kontserdil Estonia kontserdisaalis ja Harju Maakonnaraamatukogus Keilas.

Regina Udod alustas kontrabassiõpinguid Viimsi Muusikakoolis Marek Mere juures. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli Meeme Saarevälja juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri cum laude dots. Kaupo Olti kontrabassiklassis (2018). Ta on täiendanud end Francisco Obieta juures Vorarlbergeri konservatooriumis Austrias ja prof. Alberto Bocini juhendamisel Genfi Muusikakõrgkoolis (Haute École de Musique de Genève) Šveitsis. Lisaks on ta osalenud Franco Petracchi, Alberto Bocini, Hans Sturmi, Petru Iuga, Timothy Cobbi, Thomas Martini,  Iain Crawfordi jt meistrikursustel.
Regina Udod on pälvinud kahel korral II preemia Eesti Keelpillimängijate Konkursil (2020, 2015), lisaks omistati talle Thomastik-Infeldi eripreemia (2015) ja eripreemia Eduard Tubina Kontrabassikontserdi esitamise eest (2020) ning diplomi ja eripreemia V Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil (2010). Lisaks on ta saanud Genfi Muusikakõrgkooli Jean-François Caponnière’i nimelise preemia kontrabassikvartetti koosseisus koos Alessandra Avico (Itaalia), Carolina Lima de Almeida (Brasiilia) ja Marta Gil Sancheziga (Hispaania).
Regina Udod on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri, Narva Linnaorkestri ja Haapsalu Festivaliorkestri ees.
Alates aastast 2013 on Regina Udod Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma abikontsertmeister. Samuti on ta üles astunud mitmete teiste orkestrite ja ansamblite koosseisudes, sh Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester (2009–2010 ja 2011–2014), Orchestre de la Suisse Romande (Šveits), Kremerata Baltica, United Strings of Europe, Helsingi Linnaorkester, Eesti Festivaliorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester (EUYO) ja YXUS Ensemble.