Klaveriõhtu – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Neljapäeval, 24. oktoobril 2019 kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Sissepääs tasuta.


Tähe-Lee Liiv
(s 2003) õpib klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis õp Marrit Gerretz-Traksmanni ning alates käesolevast õppeaastast ka prof Ivari Ilja klassis. Sügisest 2018 õpib Tähe-Lee paralleelselt ka Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawastsjerna klaveriklassis ning osaleb alates regulaarselt Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Itaalias.

Tähe-Lee on silma paistnud mitmetel konkurssideil. Viimaste saavutuste hulgast tasub ära märkida II koht Chioggia rahvusvahelise muusikafestivali pianistide konkursil, II koht rahvusvahelisel konkursil “Virtuosi per musica” Tšehhis, Usti Nad Labemis (2018); “Virtuoossuse eripreemia” rahvusvahelisel konkursil “1st Nordic Junior Piano Competition” Rootsis, I koht konkursil “Concerto Competition ‘Theodor Leschetizky’ for Gifted Young Pianists” New Yorgis, Fano auhind ja stipendium festivalil „Venice Music Masters“ Itaalias, I koht oma vanuserühmas Eesti keskastme muusikakoolide (TMKK, Elleri kool ja Otsa kool) vahelisel konkursil (2019).

Tähe-Lee on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestriga (seade Tšaikovski “Lastealbumist”), Pärnu Linnaorkestriga (Mozart – Klaverikontsert nr 8 ja Tšaikovski – Klaverikontsert nr 1), konkursi “Noor Muusik” orkestriga (Haydn – Klaverikontsert D-duur) ja Chioggia Kammerorkestriga Itaalias (Beethoven – Klaverikontsert nr 1, Chopin – Klaverikontsert nr 2 ja Tšaikovski – Klaverikontsert ) ning Chopini Klaverikontserdiga nr 2 ka Alion Baltic Festivali Sümfooniaorkestri ees Sergei Stadleri juhatamisel. Sama kontserti esitas Tähe-Lee ka New Yorgis Lincoln Center’is asuvas Merkin Hall’is New York Camerata orkestriga (dir Richard Owen). 

Ta on osalenud korduvalt prof Arbo Valdmaa pianistide kursusel Pärnus ning Hande Dalkilici, Natalia Sucharevichi, Irina Zahharenkova, Vladimir Ovchinnikovi, Dmitri Baškirovi, Vladimir Ogarkovi, Jura Margulise, Carlos Jurise, Michael Bulycher-Okseri, Age Juurikase ja Mati Mikalai, Ivari Ilja, Victor Rosenbaumi,  Piotr Paleczny, Pavel Nersessiani ja Graham Scotti tundides ning meistriklassides.