Küll ma olen ilus. 2018 (DVD)

Rež. Abby Kohn, Marc Silverstein

Režissöörid Abby Kohn ja Marc Silverstein, kes on tuntud oma romantiliste komöödiafilmidega, on saanud valmis komöödiaga, mis räägib naiselikust eneseväärikusest ja sellest, et enesekindlus muudab kõike.

Renee elu on pidevate dieetide ja trennide okkaline rada. “Julge algus on pool võitu,” mõtles Looja ning kukutas vaesekese trenažööril uperkuuti. Renee lööb pea ära – ja teda valdab petlik veendumus, et ta on nüüd vastupandamatu. Sõna otseses mõttes uuesti sündinuna võrgutab ta enesekindlana noormehi, osaleb bikiinivõistlusel ega häbene end isegi modelliks pakkuda.

Paraku pole Renee teiste silmis raasugi muutunud. Igatahes mitte väliselt. Aga sisimas? Võib-olla muutis tärganud enesekindlus teda tõepoolest?

Küll ma olen ilus on humoorikas film naiste enesehinnangu ja välimuse teemal. Läbi absurdihuumori näidatakse ühe naise igapäevaelu ja mõttemaailma, kui ta järsku leiab enesekindluse ennast armastada sellisena nagu ta on. Filmis on ka piisav annus draamat ning tõelist romantikat.

Tihti öeldakse, et iga enesekindel naine on ilus naine, kuid kas see ka tõsiselt paika peab? Vaata filmi ja sa teada!

 

Arvustused:

https://kinoveeb.delfi.ee/filmidjaarvustused/arvustus-kull-ma-olen-ilus-on-tore-komoodia-iseenda-armastama-oppimisest?id=82027963

https://www.rollingstone.com/movies/movie-news/why-amy-schumers-i-feel-pretty-is-quietly-revolutionary-627801/

https://www.rogerebert.com/reviews/i-feel-pretty-2018

https://medium.com/@samou.mln/i-feel-pretty-145233b2282f

 

Liis Kivirand
muusikaosakonna raamatukoguhoidja