Kuula klassikalist muusikat ja džässi Naxoses

plakatTallinna Keskraamatukogu lugejad saavad tasuta kasutada e-muusikakogusid Naxos Music Library ja Naxos Music Library Jazz. Avastamisrõõmu jagub mõlemas nii tõelisele melomaanile kui lihtsalt muusikasõbrale.

Naxos Music Library on maailma juhtiv ja pidevalt täienev klassikalise muusika e-audiokogu. Praeguseks sisaldab see üle 150 000 CD-plaadi jagu muusikat (sh mitmete tuntud plaadifirmade täielikud kataloogid). Lisaks leiab sealt muusikaleksikoni Naxos Dictionary of Music, lavamuusika libretosid, ingliskeelseid teoste analüüse, muusikaõppematerjale, esseesid, arvamusartikleid jm. E-audiokogu Naxos Music Library Jazz pakub esinduslikku valikut nii traditsioonilisest kui nüüdisdžässist üle 32 000 erinevalt esitajalt. Väiksemas mahus leidub mõlemas e-muusikakogus ka bluusi, rokki, maailmamuusikat jm.

Naxost saab kasutada veebilehitsejaga või rakenduses, mida on võimalik nutiseadme rakendustepoest tasuta alla laadida. Muusikakogudesse sisselogimine on lihtne – tuleb vaid sisestada isikukood või lugejakaardi number ja Minu ESTERi salasõna.

Täpsemat infot saab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt või kirjutades e-posti aadressile naxos@nulltln.lib.ee.

19.03.2021