“Kuuvalguslaikudes”- hingedeaja luule- ja muusikaõhtu

Kuuvalguslaikudes kaks meest – kirjuid pluuse armastav luuletaja Sulev Oll ja hinnatud bluusimängija Andres Roots – tulevad oma loominguga Tallinna Keskraamatukogu suures saalis publiku ette 30. oktoobril kell 18. On noore kuu aeg, on ka hingedeaeg, nii kõneldakse ammuste hingede koju ootamise kõrval ka armastust ihkavatest ning homsele lootvatest noortest hingedest.

Sissepääs prii. Toetab Eesti Kultuurkapital.

 


Sulev Oll
on Virumaalt pärit ajakirjanik ja luuletaja, Eesti Kirjanike Liidu liige.
Avaldanud luulekogud: “Öö mõte on kuus”, “Hea tuju kuju”, “Vana sõna vallatused”, “Printsessi voodikohendaja päevaraamat”, “Päevad käivad päripäeva”, “Sõnad iseeneses”, “Lootuste leksikon” ja “Mis mulle meeldib”.

Tuntuks on saanud tema sõnadele loodud laul “Hooli ja hoia”, mille viisi autor on Juhan Trump. Koostöös helilooja Rasmus Puuriga valmis kantaat “Vabaduse tuul, tarkuse tuul”. Sulev Oll on ka 2019. a laulu- ja tantsupeo „Minu arm“ tantsupeo tekstide autor. 

 

Foto: Alistair Mulhearn

 

 

 

 

 

Andres Rootsi tutvustatakse raamatus “Eesti muusika 100 aastat” kui “Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimat puhta bluusi mängijat”. 1976. a Tallinnas sündinud ning 1995. aastast Tartus elav muusik on lisaks Eestile kontserte andnud ka Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, Poolas, Slovakkias, Tšehhis, Leedus, Lätis, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras. Tema helilooming on kõlanud tele- ja raadioeetris ning kinofilmides suisa viiel mandril. Andres Rootsi 2016. aasta kogumik-LP “Roots Music” oli esimene Eestis tehtud vinüülplaat, mis tõusis toona ka R2 Eesti albumitabeli tippu ja pälvis Kuldse Plaadi auhinna. Mullu valisid UK raadio Severn FM kuulajad tartlase Aasta Bluusimeheks. Omaaegse Bullfrog Browni kitarristi värskeim sooloalbum “Breakfast in September” troonis nii Suurbritannia kui Prantsusmaa raadiote enimmängitud bluusiplaatide esikümnes ning viis Rootsi märtsikuus ka UK ajakirja Blues in Britain esikaanele.

Vt Andres Rootsi kodulehte

Vt Andres Rootsi värskeimat videot!

Valik albumeid:

“Breakfast in September” (2018, CD)
“Sawmill Roots Orchestra” (koos ansambliga Sawmill Roots Orchestra – 2018, CD)
“Mono” (2017, CD)
“Winter” (2016, CD)
“Roots Music” (2016, LP)
“Live in Lerwick” (koos Steve Luryga – 2014, CD)
“Trad.alt.blues” (koos Raul Terepiga – 2014, CD)
“Three!” (koos ansambliga Andres Roots Roundabout – 2013, CD)
“Leigh’s Spider Jam” (koos ansambliga Andres Roots Roundabout – 2011, CD)
“Roundabout” (2010, CD)
“Moon and Central” (koos ansambliga Bullfrog Brown – 2009, CD)
“Bullfrog Brown with Steve Lury” (koos Steve Lury ja ansambliga Bullfrog Brown – 2009, CD)
“Snakes and Devils” (koos ansambliga Bullfrog Brown – 2005, CD)