Kvartetimuusika õhtu – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Kolmapäeval, 13. aprillil kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esineb Tallinna Kammerorkestri keelpillikvartett:

Helen Västrik (viiul), Peeter Margus (viiul), Helen Kedik (vioola), Siluan Hirvoja (tšello).

Kavas: Haydn, Beethoven ja Silvestrov.

Sissepääs on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine kindlasti enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Helen Västrik lõpetas 1998. a Tallinna Muusikakeskkooli Mirjam Keremi viiuliklassi, jätkates seejärel õpinguid Eesti Muusikaakadeemias (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) Tiiu Peäske, Aet Ratasseppa ja prof Urmas Vulbi juures. Ajavahemikul 2000-2001 täiendas ta end Erasmus vahetusüliõpilasena Berliini Kunstide Ülikoolis prof Marianne Boettcheri juures.

Viiuldaja on esinenud solistina ERSO (dir Arvo Volmer, dir Nikolai Aleksejev), EMTA Sümfooniaorkestri (dir Jüri Alperten) ees. Alates 2002. a töötab Helen Västrik Tallinna Kammerorkestris ning on esinenud paljudel nimekatel maailma lavadel. Helen Västrik tegutseb ka aktiivse kammermuusikuna.

Peeter Margus on õppinud viiulit Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis (õp Tiina Pangsepp, Ivi Tivik). 2019. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Sibeliuse Akadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny õpilasena. Hetkel jätkuvad õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Solistina on ta üles astunud Eesti Kaitseväe Orkestri, Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri, noorteorkestri Reaalmažoor ja Weinviertler Philharmoniker’i ees. 2016. aastast on Margus Tallinna Kammerorkestri liige.

Helen Kedik on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusikaakadeemias viiuli erialal H. Aasa, M. Murdvee ja T. Peäske juures, hiljem vioolat V. Kuuse ja prof A. Bobrovski juhendamisel. Aastatel 2002-2009 õppis Helen Saksamaal Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Karlsruhe) prof Johannes Lüthy ja prof Albrecht Breuningeri käe all. Ta on töötanud Saarbrückenis (Saarländisches Staatstheater) ja Rahvusooper Estonias. Alates 2016. aastast on Helen Tallinna Kammerorkestri liige.

Siluan Hirvoja alustas tšelloõpinguid 2004. aastal Nõmme Muusikakoolis õp Kaia Tambi juhendamisel ning peale seda Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi tšelloklassis. 2021. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel Lätis: A. Dombrovski nimelisel keelpillimängijate konkursil sai ta kahel korral II vooru diplomi ning K. Davõdovi nimelisel tšellistide konkursil Kuldigas III vooru diplomi. 2020. aastal sai Siluan Eesti Keelpillimängijate Konkursil samuti III vooru diplomi. Siluan on praegu Tallinna Kammerorkestri tšellorühma liige.