Laste kuuldemäng „Naksitrallid“. 2016 (CD)

Mida teha vihmasel ja sombusel (suve)päeval, kui õues toimetada ei saa? Või pimedatel õhtutundidel, kui peagi on käes uneaeg? Üheks võimalikuks lahenduseks oleks loomulikult lugeda raamatut. Aga miks mitte kuulata audioraamatut või kuuldemängu. Eesti Kullafondi sarjas on ilmunud kolmele CD-plaadile salvestatud laste kuuldemäng „Naksitrallid“.

Kes siis naksitralle ei teaks.

Noorematele lugejatele-kuulajatele teadmiseks, vanematele meenutuseks, et tegemist on eesti lastekirjaniku Eno Raua poolt väljamõeldud ja kunstnik Edgar Valterilt kuju saanud vahvate põlvepikkuste mehikeste Sammalhabeme, Muhvi ja Kingpoolega. Väikest kasvu rohekate riiete ja kübaraga mehikese Sammalhabeme, kellel on pehmest samblast habe, kus kasvavad ilusad punased pohlad, teeb kuuldavaks legendaarne Aarne Üksküla. Pisikest kasvu turrisjuukselisele mehikesele Muhvile, kes kannab tavaliste riiete asemel seljas suurt kohevakarvalist tõmblukuga muhvi, millest ainult peanupp ja jalalabad välja paistavad, on hääle andnud Kalju Orro. Krapsakat kiilaspäist mehikest Kingpoolt, kes on oma kingaotsad maha lõiganud, et oleks hea lahe varbaid liigutada, helindab Lembit Ulfsak. Kass Alberti perenaine räägib näitleja Silvia Laidla häälega.

1997. aastal salvestatud kuuldemängu on raadiole seadnud ja helirežisööriks olnud Küliki Valdma, muusikaliselt kujundanud Silja Vahuri. Režisööriks Härmo Saarm, toimetajaks Pille-Riin Purje.

Sammalhabeme moto “Looduses peab valitsema tasakaal”, võiks meile kõigile oluline olla.

Mõnusaid, humoorikaid ja fantaasiarikkaid „seiklusi“ nii suurtele kui väikestele koos kolme väga eripalgelise vahva selli seltsis!

 

Ester Pomerants

muusikaosakonna raamatukoguhoidja

Kasutatud materjal: https://et.wikipedia.org/wiki/Naksitrallid