Lauri Saatpalu „Mees, kes ei teinud mitte midagi“. 2017 (CD)

Läinud aasta 2. juulil esietendus Nukuteatris täiskasvanud vaatajatele mõeldud nipernaadiliku ja rahvusliku mõjutustega ligemale kaks tundi kestev ühevaatuseline müsteerium poeedihingega külahullust mehest, kes on teinud  mitte midagi tegemisest omaette elamiseviisi ning sel moel on paratamatult pinnuks silmas kohalikele külaelanikele, kes on usinasti ametis korvide punumisega.

Lauri Saatpalu poolt kirjutatud muusikal on etenduses oma kaalukas ja arvestatav roll. Õigupoolest on tegemist omalaadse kontsertetendusega.

Hea meel on tõdeda, et etenduse muusika on 11 laulu näol  ka helikandjale jõudnud ning kuigi me ei leia otseselt omaaegsetele hittlugudele sarnaseid palasid, leidub see-eest küllaga Lauri Saatpalule omast muheda alatooniga karismaatilist huumorit, mis vürtsitatud nukra eneseirooniaga ning ei puudu ka  lembelüürikale viitavaid laulutekstid. 

Albumi kuulamisel on tunda üsna tugevaid endisaegse Pantokraatori jõulise rahvusliku roki mõjusid. Plaadi lüürilisema ja sensitiivsema poole eest kannavad hoolt võrratu Liisi Koikson ning Eesti jazzlauljataride tippu kuuluv Kadri Voorand.

Kindlasti tasub ära märkida tublide instrumentalistide tööd, kes pole pelgalt Lauri Saatpalut toetav saatebänd vaid omaette isiksustest koosnev arvestatava musitseerimisvõimega kollektiiv.

Kokkuvõttes igati õnnestunud ja toredat elamust pakkuv plaat ning jääme huviga ootama, milliste ettevõtmiste ja projektidega suudab Lauri Saatpalu üllatada tulevikus.            

 

Urmas Eesmaa
Muusikaosakonna vabatahtlik